Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość michal radykał

Citizen z radio control -WAŻNE PYTANKO DO FACHOWCA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michal radykał

Witam

Od paru dni jestem szczesliwym posiadaczem citizena z serii skyhawk z funkcją radio controlled. W instrukcji przeczytalem ze zegareczek automatycznie odbiera sygnał radiowy o 2giej w nocy. JEsli sie ta proba nie powiedzie to o 3ciej i ewent o 4tej zostanie ponawiana proba odbioru sygnału.

Uwielbiam spac z zegarkiem na rece -)

Ten citizen to moj 3ci w zyciu zegarek z funkcją radio-control. MAm z tą funkcją mały problem :) otóz wydaje mi sie ze .....ZLE SYPIAM Z ZEGARKAMI Z RADIO CONTROL :)

PEWNO SIE TERAZ SMIEJECIE - zaznaczam i informuje ze doskonale wiem jak działa ta funkcja i pewno kazdy z was powie ze to nie moze miec wpływu na moj sen:) Wiem ze fale radiowe są w okoł nas cały czas :) /ale mimo wszystko przeciez w zegarku jest odbiornik fal/ - i ja to tak odbieram jakbym przed snem wypił 2 redbule :) , taki dziwny niepokój :)

Kiedy ubieram zwykły zegarek bez radio-controli to spie jak zabity:)

Moje pytanie:

CZy da sie wyłaczyc funkcje automatycznego odbioru RADIO-CONTROL? czy jest to mozliwe tak by w nocy ta funkcja sie nie uaktywniała ? czy jest jakis fachowiec który potrafi cos takiego wyłaczyc? Ale tak wyłaczyc by odbiór reczny był nadal mozliwy - poprostu ustawiałbym ta funkcje sobie w dzien w czasie np sniadania:))) :))

 

A moze ktos jeszcze z was ma podobne spostrzezenia i zle sypia z zegarkiem który ma radio control?

Oczekuje na wasze porady :) i sugestie (tylko mi nie proponujcie bym nie spał z zegarkiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Teraz sypiam z różnymi... :)

Ale jeszcze dwa-trzy lata temu chodziłem na okągło z G-Shockiem -też z Waveceptorem - spałem z nim ale nic takiego nie zauważyłem.... jak dziecko spałem :)

Moja rada :

1) kup sobie drugi zegarek bez RADIO Kontrolingu - i zakładaj na noc a tamtego kładź na parapecie.

2 )Ewentualnie telefon do serwisu Citizena - choć może ktoś się zna dobrze na tej serii i Ci odpowie...

 

Osobiście wybrałbym opcję 1.

Pozdrawiam

GrzecH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość StuffX

a moze to po prostu autosugestia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal radykał

Autosugestia -hmmmm :)

to było tak:

1wszy zegarek sterowany falami radiowymi kupiłem 10 lat temu i była to chyba jakas chinska tandeta. Nawet z nim nie spałem bo był mało atrakcyjny :)) (brzmi reotycznie)

2 lata temu nabyłem Casio WVQ-560.

W zaleznosci od potrzeby i stroju zakładałem tego casio lub Tissota PR-100

I to własnie wtrakcie uzytkowania tego casio zorientowałem sie że kiedy mam ubranego tissota przesypiam noc bez problemów , a kiedy na rece mam casio to bardzo zle sypiam :)

Casio nie był szczytem moich marzen , wiec czekałem na model citizena skyhawk (interesuja mnie ogolnie zegarki "uzyteczne" ) i własnie tez sobie myslałem ze byc moze jak zmienie zegarek to moja autosugestia minie :))

Niestety - 1 wsza noc z citizenem była znów meczaca;( i nastepne równiez.

Kiedy kłade zegarek 1metr od łozka (od siebie) to wszystko jest oki:) spie bezstresowo :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jeden sposób że by się przekonać czy to fale czy twój umysł,

autosugestia nie minie tylko dlatego że założysz inny zegarek bo nadal wiesz że jest on sterowany radiowo. Musiałby ktoś z twoich bliskich sprezentować Ci zegarek z radiocontrolled ale tak żebyś o tym nie wiedział, to znaczy że niby zwyczajny zegarek przy jakiejś tam okazji, w tedy sypiając z nim :wink: dowiesz się czy to naprawdę radyjko Ci przeszkadza, jak będziesz źle spał nie wiedząc że masz na ręku radio to znaczy że może coś w tym jest, a skoro wiesz co nosisz to autosugestia działa cały czas.

 

A ponieważ właśnie opisałem ten sposób to również możemy go wyrzucić do kosza :grin:

 

pozdrawiam


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal radykał

Zrobiło nam sie troszke erotycznie :) wiec wyjasniam w tym samym stylu :)

...jesli zaczynam w ciagu dnia "chodzic" z jakąs dziewczyną to noc spedzam własnie z tą dziewczyną a nie z inną:)

Wiec kolego nie wiem jak ty - ale w moim przypadku zmiana zegarka /na noc/ nie wchodzi w gre! Zaczynam z nim dzien i chce sie z nim obudzic:)

 

NAtomiast chyba skorzystam z twojej rady w sprawie telefonu do serwisu citizena. NAwet chyba sie do nich wybiore osobiscie zeby przedstawic moj problem :)

kto wie...nAjprostrze rozwiazania sa chyba najlepsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.