Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Tomasz Swierczynski

Kupiłem Omegę na Ebayu. Co to za model i czy naprawialny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz Swierczynski

Witam. Do napisania na to forum skłonił mnie mój najnowszy zakup:

złota Omega nr seryjny 14209300 (ponoć to 1954 r.) 17 jewels. CAL 266.

Innych danych sprzedawca nie określił, ale poszukawszy na necie znalazłem wiele takich zegarków oferowanych do sprzedaży: http://www.goantiques.com/detail,omega-wri...tch,752006.html

http://www.goantiques.com/detail,omega-wri...tch,779605.html

http://www.kaleden.com/detail,omega-wrist-watch,593016.html

Na tych stronach mój model jest określany jako : Omega 18k Rose Gold Jumbo Sub. Seconds 38mm.

Paczka przyszła dzisiaj z Argentyny i okazało się że: szkiełko jest nieoryginalne - plastikowe i można je swobodnie wyjąć z zegarka. Denko można z łatwością podważyć paznokciem by ujrzeć mechanizm: wyglądający na oryginalny (choć dwie śrubki nie wyglądały oryginalnie: z wypukłym a nie płaskim łebkiem), działający, ale pewnie przez to że denko nie za szczelne - brudnawy.

Pomimo że mieszkam w W. Brytanii, postanowiłem skontaktować się telefonicznie z serwisem Omegi w Warszawie (ul. Anielewicza). Jednak gdy nieporadnie powiedziałem pracownikowi serwisu co to za model ("A to jakiś dżambo gold") ten z miejsca powiedział że takiego zegarka to oni nie naprawią (naprawa wg. mnie miała by polegać na ogólnym oczyszczeniu mechanizmu, regulacji, wymianie szkiełka, ewentualnie tych dwóch śrubek , oraz solidnym ustaleniu mechanizmu w kopercie - teraz się lekko "telepie", solidnym domknięciu denka) bo to zupełnie nieznany model "kolekcjonerski" i abym spróbował w serwisie w Anglii. Ponieważ telefon podany na stronie Omegi jest chyba nieaktualny, a w Southampton, gdzie mieści się serwis, nie będę jeszcze dobre kilka miesięcy (a w Polsce tak) mam pytanie: czy w Polsce jest serwis ktoś mógłby fachowo dokonać w/w czynności naprawczych i przy okazji jakiej należało by się spodziewać ceny.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum "zegary i zegarki"

Tomek

 

A oto kilka zdjęć mojego zegarka: 2e_1_b.JPG

0a_1_b.JPG

87_1_b.JPG

79_1_b.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na starą konstelacje (niekiedy nazywa się je Pie Pan), jednak tarcza jest dziwna, jakby ktos przy niej majstrował (ale moze to wina zdjęcia). Dzwoniles do Zaleskiego (22 831 48 66) i do Swatch Group Polska (22 541 45 00)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Swierczynski

Poguglowałem trochę, i to chyba nie jest Constellation Pie Pan Dial.

Konstelacja ma centralny sekundnik i jest zegarkiem automatycznym. Mój ma sekundnik osobno na tarczy i jest zegarkiem nakręcanym.

Dzwoniłem do firmy Zalewski, ale nie potrafiłem jasno wytłumaczyć rozmówcy jaki typ zegarka chcę naprawić. Na wszelki wypadek :D odesłali mnie szybciutko do Swatch UK. Dzięki za namiar do Swatch Polska. Spróbuję w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj sobie spokój z Zaleskim - to łosie. Niby dystrybutor Omegi na Polskę, ale jakikolwiek upust ciężko u nich wynegocjować. W strasznych bólach dają 5-6% podczas gdy 10% to już praktycznie standard przy zakupie zegarka z wyższej półki. Nieważne. Jeżeli będziesz w Krakowie, to możesz udać się z zegarkiem do salonu Strojnego. Podaję link:

 

http://www.zegarki.krakow.pl/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.