Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość BBC

Becker 1849 ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BBC

Kupiłem stojący zegar Gustaw Becker sygnowany kotwicą z koroną i literami GB symetrycznie rozłożonymi po bokach kotwicy pod kotwicą litera P i nr 112 .Chciałem prosić o wyjaśnienie co oznacza litera P ; czy numer seryjny wskazuje na 1849 jako rok produkcji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem stojący zegar Gustaw Becker sygnowany kotwicą z koroną i literami GB symetrycznie rozłożonymi po bokach kotwicy pod kotwicą litera P i nr 112 .Chciałem prosić o wyjaśnienie co oznacza litera P ; czy numer seryjny wskazuje na 1849 jako rok produkcji ??

 

Witam ,

P 112 oznacza długość / w cm /wahadła dla tego werku.

Co się tyczy rocznika ; aby w miarę dokładnie go określić potrzebne by było dokładne zdjęcie sygnatury / w trzech różnych okresach fabryka stosowała trzy różne rodzaje kotwic zwieńczonych koronami z literami GB po bokach /.

Jeżeli werk nie posiada jednak innych oznaczeń / cyfr / poza tymi które opisałeś to na 99.99% pochodzi z wytwórni we Frieburgu / Swiebodzice / i został wyprodukowany po roku 1926.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BBC
Witam ,

P 112 oznacza długość / w cm /wahadła dla tego werku.

Co się tyczy rocznika ; aby w miarę dokładnie go określić potrzebne by było dokładne zdjęcie sygnatury / w trzech różnych okresach fabryka stosowała trzy różne rodzaje kotwic zwieńczonych koronami z literami GB po bokach /.

Jeżeli werk nie posiada jednak innych oznaczeń / cyfr / poza tymi które opisałeś to na 99.99% pochodzi z wytwórni we Frieburgu / Swiebodzice / i został wyprodukowany po roku 1926.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BBC

dzięki. P do "pendulum"a skąd 112 cm ? trzeba zajrzeć do podręcznika fizyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BBC

zegar jest mieszczański,bez specjalnych fanaberii, zastanawia tylko brak nr seryjnego co w produkcjach niemieckich było regułą pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zegar jest mieszczański,bez specjalnych fanaberii, zastanawia tylko brak nr seryjnego co w produkcjach niemieckich było regułą pozdrawiam

 

Po 1926 Becker przestał bić numer seryjny na WSZYSTKICH swoich werkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.