Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbyszke

Automat z alarmem - jaki to moze byc werk?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem cos takiego:

 

 

post-10448-0-88186200-1331124594.jpg

 

Zegarek z alarmem (wskazowka alarmu przykryta na zdjeciu przez wskazowke minutowa) z automatycznym naciagiem. Stylistyka lat 70-tych. Co to moze byc za mechanizm? W typowych zegarkach z mechanicznym alarmem (szwajcary na werku AS, Poljoty) dzwiek jest wytwarzany poprzez uderzanie mloteczka o wystep ("dzyndzel") na wewnetrznej powierzchni dekla. Nie ma tam wiec miejsca na rotor. Ciekawi mnie, jak inaczej moze byc rozwiazana konstrukcja alarmu i automatycznego naciagu. Automat odbojowy (bumper)? - troche malo prawdopodobne w latach 70-tych. Mikrorotor? - nie spotkalem sie. JLC robil Memovoxy z automatycznym naciagiem, ale watpie, zeby Atlantic kupowal u nich werki :) .

 

EDIT: popatrzylem u Ranffta, to pewnie jest jakas wersja AS 5008:

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi...swk&AS_5008

 

Jak widac pelny rotor. W takim razie alarm musi byc rozwiazany w jakis inny sposob niz np. w Poljotach-budzikach. Czy ktos wie?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz jlc od cal. 910 poprzez 916 az do teraz uzywa rozwiazania gdzie dzyndzel wchodzi do centrum pelnego rotora - tam gdzie jest on zamontowany na lozysku, a mloteczek jest pod nim - -moze tutaj podobne rozwiaznie, inny myk to byc moze jednak nie ma pelnego rotoru tylko wyciety na bumper- wtedy bardziej zcentrowane, jeszcze inne rozwiazanie to dzyndzel nie z dekla ale z koperty z boku - wtedy mozna zamontowac pelny rotor.

 

z tego okresu jest tez seiko belmatic - wiec moze podobne rozwiazanie jak w tym zegarku


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w as5008 mlotek jest kole balansu i chyba udeza w element mechanizmu albo w bok koperty?

 

 

ale lba sobie nie dam uciac:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w as5008 mlotek jest kole balansu i chyba udeza w element mechanizmu albo w bok koperty?

 

 

ale lba sobie nie dam uciac:)

 

Juz - uderza w mechanizm - sygnal jest dosc mocny, inne to np. fortis z tego okresu

tutaj filmik gdzie jest pokazane jak dziala

 

inna rzecz co ciekawe alarm ustawiamy zawsze w kierunku przeciwnym do wskazowek zegara:)


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik w ogole, wart obejrzenia, choc dlugi - gosc ma niezla kolekcje.

 

Mloteczek jest wiec osadzony na plycie glownej (niedaleko od balansu, ale osobno) i uderza w mechanizm. Ciekawe, czy te uderzenia, przy czestym uzywaniu, nie wplywaja negatywnie na mechanizm?


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to zastanawia - w sumie regulacja jest zabezpieczona sruba ale nie sadze iz jest to obojetne dla werku - inna kwestia to iz sa bardzo glosne i generuja duzo drgan.

Szukalem juz opini na forach ale na nic nie trafilem, ciekawi mnie rowniez czemu alramu nie mozna ustawiac w obie strony - sadze iz ma to cos wspolnego ze sprzeglem - przeklenstwo memovoxow na automatyczych werkach - czesto pada i szybko sie zuzywa, juz sie niestety przekonalem

 

W sumie bardzo ciekawe...


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.