Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość adam piątek

Na który się zdecydować?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adam piątek

Link do aukcji nr.1:

 

http://www.allegro.pl/item589405827_jungha...tr_sprawny.html

 

Zdjęcia kiepskiej jakości...

 

Link do aukcji nr.2:

http://www.allegro.pl/item582357010_ciekaw...s_17jewels.html

 

 

Obydwa zegarki są do czyszczenia i na chodzie. Nie wiem na który się zdecydować. Może Wy jakoś pomożecie? ;)

Ten chronometr z aukcji numer 1 - w opisie jest podane, że sekundnik się zatrzymuje na godzinie dziesiątej. Nie wiem co o tym myśleć. Ten drugi jest tylko za 80 zł ale niestety nie chronometr...

 

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno pierwszy jak i drugi wiele pozostawiają do życzenia. W tej cenie- ok. 100 zł, polecałbym coś porządnego, radzieckiego, albo polowanie na tańszego szwajcara. W chronograf(nie chronometr- to klasa zegarków) włożysz bardzo dużo pieniędzy, bo wymaga gruntownego odbudowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam piątek

Radzieckie to mnie nie interesują. Szwajcar albo jakiś niemiecki to owszem. Na szwajcara mnie na razie nie stać, bo to wydatek co najmniej 3000 zł (jakaś np. omega)

 

W chronograf(nie chronometr- to klasa zegarków) włożysz bardzo dużo pieniędzy, bo wymaga gruntownego odbudowania.

 

Chronometr - zasugerowałem się nazwą z aukcji.

 

Bardzo dużo pieniędzy? Tzn w przybliżeniu ile?

Rozumiem, że masz na myśli kompletną odbudowę - tzn wymianę koperty, cyferblatu, wskazówek i gruntowny przegląd werku. Jednak przegląd samego werku (czyszczenie i oliwienie) jeżeli oczywiście nie ma jakiś ukrytych wad, nie powinien być chyba bardzo drogi? Myślę, że maksymalnie 300 zł. Gruntowny przegląd szwajcara to około 800 zł...

 

 

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślałem o położeniu nowej powłoki galwanicznej na kopertę, odnowieniu tarczy i wskazówek. Ale jeśli nie jest to konieczne, to zegarek wygląda przyzwoicie, a przegląd werku to już rzeczywiście niewielki koszt przy tej klasie zegarków. Choć nie wiem czy tak bardzo odbiega cena przeglądu z czyszczeniem werku niemieckiego od szwajcarskiego- podobna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam piątek

Zgadza się.

 

Proszę moderatora o przeniesienie wątku TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.