Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Abuk

Sea-gull M158S

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Abuk

Mam prośbę do kolegów.

 

Przymierzam się do zakupu Sea-gull M158S.

 

Krótki opis ze strony sprzedawcy:

Model No: M158S

Case: Stainless Steel

Movement:Sea-Gull Automatic Movement

Band: Stainless Steel

Water Resistance: 50m

Functions: Month and Day at 12 o'clock position, Day/Night indicator at 6 o'clock, date at center

2 year Sea-Gull warranty

 

Mam zamiar ściągnąć go ze Stanów, kosztuje 160 dol + przesyłka (którą może uda mi się obejść dzięki koledze).

Powyższy opis zegarka jest dość skrótowy, wysłałem maila do sprzedawcy z prośbą o przesłanie instrukcji, a jak nie jest dostępna to chociaż udzielenia podstawowych informacji. Dowiedziałem się tylko że ma 39mm bez koronki (co dla mnie jest w sam raz, mam małą rękę) a w środku jest ST16.

 

Będę wdzięczny za opinie na temat tego konkretnego zegarka, a co ważniejsze mechanizmu. Jeżeli ktoś chce się wypowiedzieć czy mu się podoba czy nie, to też będę wdzięczny. Takie uwagi mojej decyzji nie zmienią, ale chętnie usłyszę co inni o nim myślą.

 

 

No i na koniec zdjęcie:

 

m158s2.png

 

 

Pozdrawiam,

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mom zdaniem nieladne indeksy - ale to kwestia gustu. Zastanawia jednak krzywe wskazanie daty - dnia miesiąca. Zdjęcie jest na wprost. Pewnie katalogowe. Nie ma błędu perspektywy, a jest krzywo. To nie jest dobry prognostyk odnośnie jakości wykonania, a to marka zjadająca na śniadanie zegarki z chin które były tu pokazywane.

Dodatkowo nie podoba mi sie sposób ustawiania dużymi przyciskami - wole chowane w kopertę. To moim zdaniem imituje chrono - zupełnie nie wiem po co.

Co do mechanizmu - niewiele jest doświadczeń. Pierwsze zegarki z Chin pojawiają sie od niedawna. Niby Unitasy ok rok. Sporo było st25 ale z opiniami, że trzeba przesmarować na poczatku, ze głośne itp. Za 160 dolarów znajdziesz dużo lepszy zegarek, gotowy do użycia. Pewnie bez pełnego kalendarza i wskazań dnia i nocy - bo z fazami toto ma niewiele wspólnego, ale fajniejszy - choćby Vostok Europe - plug & play. :) (wskazanie dzień/noc też ma)

Więcej informacji znajdziesz u miłośników tych zegarków - czyli na CW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST16 to bardzo dobry "wół roboczy", zresztą to to samo co Claro 888.

Sam zegarek średnio mi się podoba, ale wszystko jest kwestią gustu :)

Ja z tanich Seagulli polowałbym na (według mnie) ładniejsze, jak np M187:

DSCF3556.jpg


Adriatica 1096 | Casio Lin-169-7AV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.