Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adi

Użytkownik
 • Content Count

  6,115
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Adi last won the day on December 27 2019

Adi had the most liked content!

Community Reputation

1,760 Guru zegarmistrzostwa

About Adi

 • Rank
  mr

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  tu i teraz

Recent Profile Visitors

3,497 profile views
 1. Adi

  Teorie spiskowe

  Jakieś dowody na tą teorię?
 2. Adi

  Teorie spiskowe

  Ale ja pisałem niejednokrotnie. Nie jestem lekarzem. Ja się staram tylko jakoś organizować ten bajzel. No i oczywiście. Są ludzie, którzy mają przeciwskazania do szczepienia i są ludzie, którzy na szczepienie odpowiadają.
 3. Adi

  Teorie spiskowe

  Gdyby to było wiadome i klucz znaleziony, to przecież wystarczyłoby zaopiekować się w odpowiedni sposób tylko tymi osobami, które są narażone i byłoby z głowy. No ale przecież tak nie jest.
 4. Adi

  Teorie spiskowe

  Wydaje Ci się, że ten wirus zabiera tylko słabych? Bardzo się mylisz.
 5. Adi

  Teorie spiskowe

  Ty poważnie? A wiesz jak przejdziesz chorobę? Starsi z wieloma chorobami niejednokrotnie przechodzą lekko, a zdrowi wysportowani i młodzi nie raz umierają? Jaki masz klucz? Po za tym leczenie. W jednym czasie ogromnej ilości chorych. Samych śmierci dziś z tego powodu niemal pół TYSIĄCA. Zapomniałeś tysięcy postów wcześniej? Ile razy trzeba tłumaczyć?
 6. Adi

  Teorie spiskowe

  Jak większość zainfekowanych, niezależnie od przyjmowanych specyfików. Na szczęście.
 7. Adi

  Teorie spiskowe

  No patrzcie, a podobno tego typu opinie są blokowane przez rząd światowy/big pharmę, Gatesa, Sorosa czy tam kogoś. To w końcu jak jest? Bo moim zdaniem cały czas było tak, że bzdury deprecjonowano i słusznie, a generalnie świat bardzo czeka na dobre wieści.
 8. Adi

  Teorie spiskowe

  System ratownictwa medycznego jest tragiczny. Do tego nie ma obsady, ignoruje się problemy. I tyle. Określony przepisami czas dojazdu karetki to czysta fikcja. Karetki z miasta A są wysyłane do odległego o kilkadziesiąt kilometrów miasta B, bo akurat system pokazuje, że to jedyna wolna i najbliższa. Brakuje lekarzy do karetek, Brakuje ratowników do karetek. Brakuje kasy na nowoczesne karetki i w odpowiedniej ilości. Ale po co ilość jak brakuje i przez najbliższe lata brakować będzie obsady do nich? Przepisy tworzą ludzie nie mający zielonego pojęcia o tym jak to działa, jak wygląda. Nie mamy kim leczyć a i tak grupa inteligentnych inaczej posłów tworzy potworka według, którego taka a taka grupa ma prawo do przyjęcia natychmiastowo w każdej poradni bez skierowania. Tyle, że jak. No ale ma prawo. Poza tym szereg osób ma pierwszeństwo z różnych przyczyn. Tylko jak? Bzdura goni bzdurę, bzdurą poganiając. Poradnie specjalistyczne powoli znikają.
 9. Adi

  Teorie spiskowe

  No ale Ty idziesz do pracy i zarabiasz z umówione pieniądze, za umówiona robotę. Oni też. Szpital też nie może wydać więcej niż ma (choć i tak wydaje ale z innych względów) Każda diagnostyka, zabieg to koszt. Jak to zrobić gdy nie zapłacone? System jest zły, niewydolny. To fakt. Ty manipulujesz. Jak cierpiącemu powiedzieć.... Pewnie. Jak? A jednak ktoś musi. Ratowanie życia jest nielimitowane. Inne działania już tak. Szpitale teraz mają ryczałt. Przekraczają go. Rosną długi. Za jakiś czas. Nie wiem jaki, zostanie nam wszystkim tylko prywatna opieka zdrowotna. Po części winę ponosi każdy z nas.
 10. Adi

  Teorie spiskowe

  Ja rozumiem, że myślisz, że nie brakuje ale niestety brakuje więc po raz kolejny próbujesz dyskutować z faktami. Co do np. czasu oczekiwania na zabiegi to zrozum, że narodowy Fundusz zdrowia podpisuje z placówkami kontrakty. Te kontrakty opiewają na kwoty i jeżeli kwota jest wyczerpana to zabieg zrobimy później stąd kolejki co nie znaczy nieraz, że w tym czasie jakiś lekarz nie ma czasu. Ma czas ale skoro nie ma środków w szpitalu na wykonanie danej procedury ponieważ fundusz na nią nie zapłaci, gdyż przekroczony został Kontrakt to czemu nie miałby zrobić tego „prywatnie”, komercyjnie? Jeżeli zrobi w tym czasie zabieg bezpłatny to fundusz za niego nie zapłaci. Po prostu. Poza tym mamy jeszcze drugi trend, który wiąże się z tym, że coraz więcej lekarzy po prostu nie chce pracować w ramach opieki sponsorowanej przez NFZ, ponieważ to po pierwsze jest zagmatwane proceduralnie, po drugie wiąże się z biurokracją na niespotykanym poziomie, z nieprzyjemnościami a po trzecie się nie opłaca więc świadczy o wyłączenie usługi w serze nieopłaconej ze środków publicznych. Nie jest to dziwne. Co do ilości lekarzy nie będę Ci przytaczał sprawdź sam jaki jest odsetek lekarzy na ilość mieszkańców w Polsce i w innych krajach chyba w europie nie ma takiego w którym jest mniej niż u nas.
 11. Adi

  Teorie spiskowe

  Mocno nietrafiony argument. Alkoholicy, palacze czy mieszkający w zadymionych regionach nie powodują gwałtownego zapychania szpitali a ci, którzy się nie zaszczepili i ostro chorują na Covid zajmują miejsca gwałtownie, szybko i w jednym czasie. Mają jednocześnie dostęp do bezpłatnych działań profilaktycznych, z których nie chcieli skorzystać. Ich działania są wymierzone przeciwko nim samym to po pierwsze ale właśnie osoby. które zrobiły wszystko aby się uchronić przed chorobą a przy okazji mają innye schorzenia, nie mogą skorzystać z należnej im opieki zdrowotnej ponieważ ta nie działa w taki sposób jak powinna z powodu natłoku osób ciężko przechodzących Covid. Poda proszę info co to za szpital?
 12. Powtórka z poranka. Speedy Gonzales
 13. Że pierwszy na Księżycu……
 14. Adi

  Teorie spiskowe

  Ja nie mam nic przeciwko różnym poglądom, z którymi się zgadzam czy nie zgadzam. To nie ma znaczenia. Za to jestem przeciwny szerzeniu kłamstw historycznych, lżeniu osób, które ewidentnie były bohaterami a gloryfikowanie komunistycznych zdrajców, satrapów, którzy te osoby właśnie gnębili. To nie jest tak że ktoś gloryfikuje komunizm ale pisze, że go nie lubi więc wszystko jest w porządku. Chyba ważna jest treść a nie deklaracje? Skoro zabity człowiek podczas protestów przeciw totalitarnemu systemowito ofiara rozrób albo nierób…… To pogląd do dyskusji i element wolności słowa? Gratulacje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.