Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wlodek 2

zmiana czasu w citizen attesa u600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie:

w jaki sposób przestawić czas w zegarku citizen attesa U600 uwzględniając aktualną zmianę czasu. ( ostatnio dotałem go w prezencie ale jest na nim czas zimowy i nie wiem jak ustawić)

z góry dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam Włodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U600 to radiocontrol,

powinien sie sam ustawić, dziwne ze tego nie zrobił,

spróbuj ręcznej synchronizacji.

 

http://www.citizen.p.../manuals/search

 

tak z ciekawości, którego modelu jesteś

szczęśliwym posiadaczem? smile.gif


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciągnąć koronkę na pierwszą pozycję. Obracać koronkę w dowolną stronę, aż

wskazówka trybu wskaże ?TME?.

? Wcisnąć i zwolnić górny przycisk ( B ) lub dolny przycisk ( A ), aż na wyświetlaczu

cyfrowym 1 pojawi się skrót nazwy miasta w twojej strefie czasowej (ten co masz na lewym małym wyświetlaczu).

? Odciągnąć koronkę o jeszcze jedną pozycję, aby uruchomić tryb ustawiania czasu.

Wskazówka sekundowa przesunie się na godzinę 12:00, a na wyświetlaczu cyfrowym

1 będzie migać ?SMT?.

? Wcisnąć i zwolnić dolny przycisk (A), aby włączyć lub wyłączyć SMT (czas letni).

Skrócona instrukcja po polsku powinna być na www.citizen.pl poszukaj do Skyhawka A-T ma ten sam moduł (np. JY0000-53E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest temat o U600 to zapytam o ten kaliber - jak można wyświetlić aktualną datę bieżącego miasta (tego, którego czas jest pokazywany analogowo na wskazówkach)?


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli że się nie da. Szkoda i lekko bez sensu. Info o aktualnej dacie wydaje mi się istotną informacją.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie rozumiem,

przecież data jest widoczna kiedy wskazówka funkcyjna jest na "CAL",


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to może ja czegoś nie rozumiem. Ustawienia mam następujące: główny czas ustawiony na Berlin - wskazówki pokazują godzinę w tym czasie + lewy wyświetlacz wyświetla "BER". Drugi czas mam ustawiony na czas Tokio - pokazuje na prawym wyświetlaczu godzinę w tamtej strefie.

Teraz po zmianie funkcji na CAL z powyższego zmienia się to, że na prawym zamiast czasu - pojawia się data japońska, czyli 30 marca wtorek (bo tam jest chyba 10 godzin w przód).

Jak uzyskać pokazanie daty w mojej strefie czasowej, czyli w berlińskiej?


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U600 to radiocontrol,

powinien sie sam ustawić, dziwne ze tego nie zrobił,

spróbuj ręcznej synchronizacji.

 

http://www.citizen.p.../manuals/search

 

tak z ciekawości, którego modelu jesteś

szczęśliwym posiadaczem? smile.gif

mam model U600-TO11501-TA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odciągnąć koronkę na pierwszą pozycję. Obracać koronkę w dowolną stronę, aż

wskazówka trybu wskaże ?TME?.

? Wcisnąć i zwolnić górny przycisk ( B ) lub dolny przycisk ( A ), aż na wyświetlaczu

cyfrowym 1 pojawi się skrót nazwy miasta w twojej strefie czasowej (ten co masz na lewym małym wyświetlaczu).

? Odciągnąć koronkę o jeszcze jedną pozycję, aby uruchomić tryb ustawiania czasu.

Wskazówka sekundowa przesunie się na godzinę 12:00, a na wyświetlaczu cyfrowym

1 będzie migać ?SMT?.

? Wcisnąć i zwolnić dolny przycisk (A), aby włączyć lub wyłączyć SMT (czas letni).

Skrócona instrukcja po polsku powinna być na www.citizen.pl poszukaj do Skyhawka A-T ma ten sam moduł (np. JY0000-53E)

Dzięki za pomoc - poradziłem sobie z ustawieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam model U600-TO11501-TA

 

to akurat nie model, ale i tak gratulacje bo to bardzo fajne zegareczki :)

 

 

Dobra, to może ja czegoś nie rozumiem. Ustawienia mam następujące: główny czas ustawiony na Berlin - wskazówki pokazują godzinę w tym czasie + lewy wyświetlacz wyświetla "BER". Drugi czas mam ustawiony na czas Tokio - pokazuje na prawym wyświetlaczu godzinę w tamtej strefie.

Teraz po zmianie funkcji na CAL z powyższego zmienia się to, że na prawym zamiast czasu - pojawia się data japońska, czyli 30 marca wtorek (bo tam jest chyba 10 godzin w przód).

Jak uzyskać pokazanie daty w mojej strefie czasowej, czyli w berlińskiej?

 

sergserg - wygląda na to że chyba nie da rady tak jak byś chciał,

funkcje na wyświetlaczu odnszą sie do ustawionego

na nim miasta.

 

Ale to w końcu max. 1 dzień różnicy :)

 

a jak juz sie uprzesz to naciśnij dwa przyciski jednocześnie,

wskazania analogowe z cyfrowym sie zamienią i data będzie prawidłowa,

potem spowrotem dwa przyciski na raz i wróci do normy ;)

 

chociaż to dziala chyba tylko przy trybie "TME" hmn... nie pamiętam


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w końcu max. 1 dzień różnicy ;)

 

a jak juz sie uprzesz to naciśnij dwa przyciski jednocześnie,

wskazania analogowe z cyfrowym sie zamienią i data będzie prawidłowa,

potem spowrotem dwa przyciski na raz i wróci do normy :)

 

chociaż to dziala chyba tylko przy trybie "TME" hmn... nie pamiętam

 

Dzięki za info, tak, to można zrobić, tyle doczytałem w manualu. Niemniej jakieś to nieprzemyślane, tak mi się wydaje.

Można teoretycznie ustawić dwa "lokalne" miasta i mieć włączony tryb CAL, ale wtedy nie ma tego drugiego.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat, bo może komuś przyda się info. Wróciłem niedawno do kalibru U600 (a dokładnie do potomka, czyli U680) za sprawą nowego zegarka i po kilku zabawach chyba odkryłem ideę projektantów. W trybie WT-S ukrywamy wszystkie niepotrzebne/nieprzydatne aktualnie strefy czasowe. Potem operujemy w trybach CAL i TME tylko na pozostałych. Sprawdzenie daty w innej strefie czasowej staje się w tym momencie dużo prostsze - odciągamy koronkę, wybieramy tryb CAL i przyciskami wybieramy odpowiednią strefę 3 pozycji (z trzech, bo nie można ukryć UTC).

 

I pytanie przy okazji - jaki macie patent na odciąganie koronki? W mojej Attesie da się ją odciągnąć sensownie tylko zahaczając paznokciem od spodu - co się sprowadza to ściągania zegarka z ręki.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ukrywanie też wyczaiłem, opisałem to w instrukcji.

 

Ale trapi mnie coś innego B) ,

coż to za zegarek masz na cal. U680 i się nie chwalisz :) ?


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ukrywanie też wyczaiłem, opisałem to w instrukcji.

 

Ja na to wcześniej nie wpadłem, chyba za bardzo wzorowałem się Oceanusem OCW-T400 i chciałem mieć wszystko na przycisk :)

 

Ale trapi mnie coś innego B) ,

coż to za zegarek masz na cal. U680 i się nie chwalisz :) ?

 

Attesa ATV53-3022

 

IMGP5271.jpg

 

IMGP5275.jpg

 

IMGP5443.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.