Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

sergserg

Użytkownik
 • Content Count

  3027
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Początkujący

About sergserg

 • Rank
  High-End Quartz user

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Trójmiasto
 • Hobby
  inteligentne zegarki ;), a szczególnie nietuzinkowe Seiko Brightz'y, Citizeny Attesa, Oceanus'y, HEQ

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co się z Tobą dzieje kolego ?

 2. W pierwszym poście tego tematu jest kilka informacji o tytanie w poszczególnych modelach. Odnośnie szczegółów - niestety Casio jest bardzo lakoniczne i nie używa żadnych oznaczeń materiałowych. Jedyna informacja to "TC coating" czasami opisywane jako "TiC coating". TC/TiC to titanium carbide, węglik tytanu, bardzo twardy materiał (9-9.5 w skali Moha, stal nierdzewna to coś w okolicach 6.5 tej skali, diament to max, czyli 10 punktów). Węglik tytanu jest płaszczem osadzanym na wierzchu właściwego tytanu. Natomiast brak jest informacji o głębokości tej warstwy, co pewnie też może się różnić (widziałem sporo fotek różnych używanych Oceanusów, Manty wydają się bardziej odporne na zarysowania - co mogłoby świadczyć o większej grubości powłoki TiC). Model OCW-650TDCE nie ma tego rodzaju powłoki - wskazuje na to cena jak i rok produkcji tego zegarka. Co do samej jasności tytanu - to kwestia stopu. Tutaj też ciężko się doszukać jakichś szczegółowych informacji. Tytan "oceanusowy" jest zwykle dość jasny i ciepły, jaśniejszy występuje w niektórych Duratectach Citizena, najbardziej jasny jest chyba w Brightz'ach Seiko.
 3. Który to model Oceanusa?
 4. W każdym radiowym Casio synchro odpala się tak samo - trzymając dłużej wciśnięty A (górny lewy przycisk). Krótkie wciśnięcie to sprawdzenie statusu ostatniej próby synchronizacji. Trzymamy dłużej, aż wskazówka sekundnika skoczy na R, wtedy magia się zacznie. PS. Nie OCV, bo nie ma takiego oznaczenia. Jest OCW (W jak Waveceptor)
 5. Gratulacje. Z tym, że to nie P600, a P100 (klasyczny układ). P600 ma kilka komplikacji na tarczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.