Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

Bazarowy okaz !!! pomóżcie w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowni !!!!

Pewnie wejść na forum będzie mniej w ostatnim czasie, bo mecze na okrągło w telewizji, ale chce zademonstrować nabytek jaki ostatnimi czasy udało mi się nabyć na giełdzie staroci w mojej miejscowości. Wygrzebany ze sterty mechanicznych przykuł moja uwagę więc przygarnąłem z myślą o kobiecie. Sam zegarek zachowany idealnie choć posiada drobne ryski na szkiełku to są one do spolerowania co już uczyniłem, należy mu się jeszcze smarowanie i kąpiel ale musi poczekać na swoja kolej. Jednak znawcą damskiej biżuterii nie jestem, może ktoś z kolegów kojarzy mechanizm lub firmę, która takie stosowała. Na pierwszy rzut oka szwajcarski :) sygnowany pod kołem balansowym "N", pewnie lata 20-40 strzelam tylko, piękny, złoty, na ilu kamieniach? nie wiem, koperta jak i bransoletka pozłacana, we wnętrzu koperty podpisy, jakieś numery grawerowane zapewne przez jakichś zegarmistrzów, którzy dokonywali przeglądów. Podzielcie się wiedzą, za każdą wskazówkę jestem wdzięczny :)

 

post-29151-0-18141100-1331578105.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-53502600-1331578106.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-53502600-1331578106.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-87038800-1331578108.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Tarcza z wypukłymi indeksami godzinowymi, koperta bez przetarć zachowana idealnie, co ciekawe a czego nie widać na zdjęciu na zielono są wykonane cyfry jak dla tarczy 24 godzinnej całość w kolorze złota.Zegarek otwiera się razem ze szkiełkiem od góry może to pomoże w identyfikacji i nie wygląda on na pasówkę mechanizm jest tak spasowany z kopertą że musi być od niej. Co wy na to koledzy? :)

post-29151-0-50064500-1331578107.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Typowy damski z tamtego okresu,rocznik ok 1925. Werk cylindrowy 10j AS 1XX,ale ktory dokladnie kaliber to teraz nie powiem(nie pamietam).Szklo nieoryginalne, powinno byc szklane. Skladak to nie jest pasowka tym bardziej(najmniejsze kieszonki/wisiorki to cal 23-6) , chociaz wiele mechanizmow( nie tylko cylindrowych) z damek pasuje do tych kopert,podobniez latwiej dobrac pasujaca tarcze . Jak widac latwiej jest tworzyc cudaki na damskich,jednak z powodu na brak zbytu raczej nikt tego nie robi.Jakiekolwiek cudaki/skladaki pochodza raczej z epoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy damski z tamtego okresu,rocznik ok 1925. Werk cylindrowy 10j AS 1XX,ale ktory dokladnie kaliber to teraz nie powiem(nie pamietam).Szklo nieoryginalne, powinno byc szklane. Skladak to nie jest pasowka tym bardziej(najmniejsze kieszonki/wisiorki to cal 23-6) , chociaz wiele mechanizmow( nie tylko cylindrowych) z damek pasuje do tych kopert,podobniez latwiej dobrac pasujaca tarcze . Jak widac latwiej jest tworzyc cudaki na damskich,jednak z powodu na brak zbytu raczej nikt tego nie robi.Jakiekolwiek cudaki/skladaki pochodza raczej z epoki.

 

Dzięki Kaido właśnie czekałem na Twoja wypowiedź :lol:. Wiedziałem,że nie zawiedziesz bo siedzisz w tych dziadkach i babciach. To już coś wiem. Rasowy szwajcar... 80-latka po przejściach ;) . Ale doczeka się drugiej młodości. Po zakupie chodziła dwa dni teraz widzę że zaczyna sie zatrzymywać trzeba będzie ja posłać na stół.... pod nóż ;) Raz jeszcze dzięki.

Jednak jeżeli ktoś posiada jeszcze jakąś wiedzę w tym temacie to z chęcią poczytam :blink:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Naciag to bolaczka tych malych cylindrow, wiec do otwarcia beben ze sprezyna w pierwszej kolejnosci,Moze byc jeszcze problem na czopach(wytarte) w cylindrze,jednak jak juz bedziesz przy nim robil to calkowite czyszczenie i smarowanie mu nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.