Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Janusz*

Casio GW-800 -1VC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawię Wam w kilku punktach krótką recenzję zegarka Casio GW-800 - 1VC.

post-31641-0-12489600-1331588216.jpg

 

 

1. Wybór

Jest to mój czwarty zegarek casio, pierwszy G-shock. Przy wyborze kierowałem się- ceną, wave ceptor-em oraz tough solar-em. Wybór padł na niego gdyż był to najtańszy model z tymi właśnie funkcjami. Kupiłem go za 360zł z przesyłką na alledrogo.

 

post-31641-0-70653700-1331588217.jpg

 

2.Wygląd

Moim zdaniem główną cechą która wyróżnia go wśród pozostałych g-shocków jest spory wyświetlacz cyfrowy. Dla mnie jest to zaletą bo bez problemu można odczytywać z dużej odległości godzinę lecz nie każdemu może się to podobać ponieważ nie jest to w stylu g-shocka. Jeżeli chodzi o wielkość nie przepadam za dużymi zegarkami ale kiedy tylko przyjechał kurier i założyłem go na rękę to od razu się w nim zakochałem <3 i wogóle mi to nie przeszkadza. Nie będę się więcej rozpisywał na temat wyglądu ponieważ wszystko widać na zdjęciach.

 

3.Wyświetlacz

Jak już wcześniej wspominałem- duży i czytelny. W trybie "Timekeeping" czyli tym najczęściej używanym widzimy: datę/dzień tygodnia, godzinę, wskaźniki: naładowania baterii, czasu letniego, pikania co godzinę, funkcji oszczędzania energii, podświetlenia automatycznego, alarmu oraz skąd jest pobierany/ skąd został już pobrany sygnał synchronizacji czasu. Podświetlenie jest zielone( na zdjęciu wyszło niebieskie ale to przez to że robiłem je w jasnym pomieszczeniu)- jest w sam raz ani nie za mocne ani nie za słabe.

 

post-31641-0-25343600-1331588219.jpg

 

4.Funkcje

 

*Tough solar -baterie słoneczne- zegarek sam się ładuje, nie potrzeba wymieniać baterii oraz nie trzeba oszczędzać na używaniu podświetlenia. Ja od dwóch tygodni mimo częstego podświetlania mam poziom baterii H- wysoki. Jest również tryb PS - jest to tryb oszczędzania- zegarek w godzinach nocnych wyłącza wyświetlacz- dowolne naciśnięcie klawisza, ruch w kierunku wzroku lub silne światło przywraca do normalnego trybu.

 

*Wave ceptor - automatyczna aktualizacja godziny i daty poprzez drogę radiową. Najbliższy nadajnik tego sygnału (dcf77) znajduję się w Niemczech i obejmuję całą Polskę. Jest to zegarek multiband 5 więc sygnał możemy pobierać z 5 nadajników które są w Japoni, USA, Anglii i Niemczech. W domu na wsi nie mam zadnego problemu z odbiorem, w całym domu poziom sygnału od 2 do 3, w mieście (toruń) na czwartym pietrzę (w pobliżu nie ma innego wysokiego budynku) jest trochę problem. Przy oknie poziom sygnału 1 lecz po dłuższym czasie zegarek aktualizuję się prawidłowo. Automatyczny pobór sygnału następuje w nocy kiedy śpimy. Można również pobrać sygnał ręcznie i sprawdzać sobie poziom siły sygnału który wynosi od 1 do 3.

 

*G-shock - wiem że zegarek przy uderzeniu odrazu mi się nie rozleci. Jego koperta jest solidna.

 

*Czas światowy - można wyświetlić czas na świecie wystarczy wybrać jeden z 48 kodów miast

 

*Budzik - zegarek posiada 5 budzików- 4 jednorazowe oraz jeden z funkcją drzemki. Mamy też opcję włączenia pikania co godzinę. Co prawda nie używam budzika ale uważam że jest zdecydowanie za cichy.

 

*Odliczanie czasu - możemy ustawić sobie jakiś czas a po skończeniu odliczania zegarek generuje dźwięk alarmu.

 

*Stoper - umożliwia pomiar upływu czasu, międzyczasów oraz dwóch finiszów

 

*Automatyczne podświetlenie - super sprawa. podświetlenie się włącza samo poprzez wykonanie odpowiedniego ruchu ręką. Możemy sobie ją spokojnie włączać ponieważ mamy baterie słoneczne. Wg. instrukcji po pojedynczej operacji podświetlenia czas doładowania akumulatora to 5 min na jasnym świetle słonecznym. Testowałem tą funkcję na rowerze i muszę powiedzieć że ani razu nie włączył mi się kiedy tego nie chciałem.

 

*Funkcja wyciszenia klawiszy - mute - osobiście mam ją włączoną, zegarek nie wydaję dźwięków przy naciskaniu przycisków. Oczywiście dźwięki alarmu budzika są aktywne

 

* Wodoszczelność - do 200 m, osobiście nie nurkuję tylko pływam w jeziorze i jest wszystko ok

 

No to tyle ;)


CASIO MTP-1183A-1AEF ; CASIO AW-81D-1AVEF ; CASIO GW800-1AV ; CASIO RISEMAN GW-9200 ; CASIO CMD-40B ; CASIO PRW-2500 ; CASIO GW-M5610  ; CASIO GW-9230 ; CASIO GW-9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusz, dobra, zwiezla i rzeczowa recenzja. Tak rzeczowa, ze chcialo by sie rzec - chcemy wiecej ;)

Skad przekonanie, ze duzy wyswietlacz nie jest w styl G-Shock?

Chyba wiekszosc uzytkownikow G zgodzi sie ze mna, ze prawdziwy G to cyfrowy G, a im wiekszy to chyba lepiej (oczywiscie nie do przesady). Wiekszy wyswietlacz jest bardziej czytelny zwlaszcza w tak zaawansowanym modelu jak Twoj.

Wszak pokazuje on duzo informacji, przez co sa czytelniejsze.

 

Gratuluje zakupu i mysle, ze bedziesz z niego zadowolony. Bo jak mozna byc nie zadowolonym z G-Shock'a ;)

Moze za jakis czas dopiszesz cos do recenzji co nasunie Ci sie w trakcie dluzszego uzytkowania.

 

Pozdrawiam.

 

T.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja fajna i konkretna ;) Niech zegar Ci dobrze służy i Wave sprawuje ;)


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

z mojej strony ci moge dodac że fajny zegarek a dodając do tego stosunek ceny do WC i TS to już wogóle....miałem podobny bo Gw810 i już moge Ci powiedzieć żebyś uważał na koperte,jest wykonana z dość miękiego stopu.Wspominam o tym bo i Twój i mój mają tą samą podctawe budowy kopert

-i pytanie,czy to tworzywo które na góze i na dole tak odchodza od kopertty metalowej to one tak odchodziły od nowości??bo mi przylegały

 

jeszcze jakieś zdjęcie od tyłu daj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

-i pytanie,czy to tworzywo które na góze i na dole tak odchodza od kopertty metalowej to one tak odchodziły od nowości??bo mi przylegały

 

 

 

mi tak odchodzą od nowości ale to wogóle nie przeszkadza


CASIO MTP-1183A-1AEF ; CASIO AW-81D-1AVEF ; CASIO GW800-1AV ; CASIO RISEMAN GW-9200 ; CASIO CMD-40B ; CASIO PRW-2500 ; CASIO GW-M5610  ; CASIO GW-9230 ; CASIO GW-9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super zegarek mam go od roku,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.