Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

PH. DU BOIS & FILS LOCLE - zachwycił od razu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy kolejny raz w tym miesiącu :D

Nabyłem, a właściwie wygrzebałem i wyprosiłem taką oto kieszonkę:

 

post-29151-0-99287200-1331590896.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-17683900-1331590898.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-20694900-1331590899.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-38487800-1331590900.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-82938900-1331590901.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-87508400-1331590902.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Zegarek bardzo cieniutki, zdjęcia nie są najlepsze gdyż robione wieczorem, ale dość wyraźne aby ocenić i opisać.

Co ciekawe zegarek na punktualnym chodzie, otwierany przez przyciśniecie koronki nad kominkiem, koperta srebrna puncowana i tu mam problem ciężko określić co to jest pod lupa wygląda to jak paw, jakieś zwierze, może kangur trudno to określić może pomożecie?

Koperta sygnowana i pucowana gdzie tylko można, każdy dekielek, przy mechanizmie na kopercie od tyłu, kominek z przodu wszystko posiada jakąś punce, piękny motyw kwiatowy, widać dopiero po lekkim czyszczeniu koperty, przed był raczej ciemno szary.

Pomóżcie mi określić datę produkcji,mechanizm nie zauważyłem aby był cechowany, sygnowany, całość raczej na 4+, jednak można zauważyć,brak pierścienia ze szkiełkiem, wydaje mi się że powinno być, no cóż nie ma, może się kiedyś znajdzie :P . będę wdzięczny za każdą opinię, dobrą czy złą, informacje o werku, pochodzeniu i samej firmie, gdyż mam wrażenie że w nazwie firmy jest człon który można było zauważyć również przy Tissotach naręcznych z lat 40-50, "....& FILS", być może firma która tworzyła niegdyś kieszonki podzieliła się i połączyła z kim innym?

Ktos posiada wiedzę na ten temat? z chęcią poczytam!!!!k :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "fils" to po po prostu synowie - w sumie stary Du Bois załozył firmę wraz z synami. O samej firmie masz np tu:

 

http://www.luxurywatchswap.com/duboisfils.php

 

a tu ich strona: http://www.dubois1785.com/

 

Zegarek bardzo ładny. Wyglada, że ma oryginalne wskazówki i w ogóle jest nieźe zachowany.

Werk postaram się zidentyfikować


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz siadam i czytam chronofil ja wiem że na Ciebie zawsze można liczyć jak znam życie to Piotr i Kaido tez tu zaglądną :P

Choć w kieszonkach jeszcze raczkuję to posuwam się cały czas do przodu....


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Ten zwwierzak to kuropatwa(punca niemiecka).Werk wyglada mi na as(sygnatura powinna byc pod tarcza).Zegarek powinien miec pierscien ze szklem.Lata 30-te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zwwierzak to kuropatwa(punca niemiecka).Werk wyglada mi na as(sygnatura powinna byc pod tarcza).Zegarek powinien miec pierscien ze szklem.Lata 30-te.

Od razu zdałem sobie sprawę, że brakuje szkiełka i pierścienia jednak ze względu na to iż to trzy-deklówka nie mogłem sobie odmówić zakupu, tarcza i wskazówki mimo wszystko są chronione srebrem :D, a to raczej egzemplarz do gabloty niż do kieszeni. Ale napisz co w związku z tą kuropatwą :P

 

ok kaido ale czy ten werk pochodzi od całości?


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

A zobacz jak werk jest wpasowany do tej koperty.Zreszta duboisy byly sygnowane firma jeszcze na deklu.Czekaj, poszukam jeszcze w necie tych zegarkow, bo cos mi sie nie wydaje aby ta firma skladala zegarki na tych werkach, bo to ze sa piny to jeszcze nie znaczy ze tarcza jest od tego werku(lutowane piny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zwwierzak to kuropatwa(punca niemiecka).Werk wyglada mi na as(sygnatura powinna byc pod tarcza).Zegarek powinien miec pierscien ze szklem.Lata 30-te.

 

Ale który AS, bo podobnie mi się kojarzyło, ale takiego nie znalazłem.

 

Stary, ile werk ma srednicy?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk ma jakieś 39mm jest wpasowany dość dobrze od koperty po okręgu jest ta sama odległość może jakiś 1mm

Nie twierdzę, że jest to oryginał,jako całość tworzy fajny zegarek kieszonkowy. Widziałem przed chwila w necie kilka zegarków kieszonkowych tej firmy ale to same cukiereczki z najwyższej półki, złote repetiery na bajecznych mechanizmach, ciężko coś znaleźć o zwykłych srebrnych kieszonkach...


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary,

 

Piękny zegareczek, gratuluje natomiast w ogóle nie znam się na kieszonkach ^^ chyba jeszczze nie nadszedł dla mnie czas :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Werk jest zle wpasowany,pomiedzy werkiem a koperta nie powinno byc praktycznie zadnej szczeliny.No nic zobacz jak byly sygnowane koperty i np jak wygladal taki zawodnik z przodu . Dubois wykonywal zegarki wysokiej klasy(repetiery, chronografy....) i werki byly pieknie zdobione i nie as-y a wlasnej produkcji.Twoj to na 100% to skladacz ze wszystkiego co bylo pod reka.Z duboisa jak widac jest tylko tarcza.

 

A ktory to dokladnie kaliber as-a to nie jestem teraz w stanie powiedziec, gdyz spotkalem sie kiedys z takim identyko sygnowanym pod tarcza, jednak tyle werkow przeszlo juz przez moje rece ze ciezko zapmiatac cal., jedynie w pamieci pozostaje mi producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ranffa nie znalazłem takiego As-a albo za szybko przeleciałem albo to nie As. Bardzo możliwe, że składak !! taką ewentualność też zakładałem przy zakupie, ale nie kosztował majątku :D Dlatego zasili gablotkę wyłącznie ze względów estetycznych i sposobu wykonania koperty oraz jej funkcjonalności... :D

 

Stary,

 

Piękny zegareczek, gratuluje natomiast w ogóle nie znam się na kieszonkach ^^ chyba jeszczze nie nadszedł dla mnie czas :)

 

Spokojnie, spokojnie.... nawet nie zauważysz jak głęboko wdepniesz w to hobby :P


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Doszukalem sie jeszcze czegos.Mianowicie juz XX wieczny P.H Du bois skladal zegarki na werkach innych producentow np FHF,jednakze werki byly sygnowane.Z duboisow jakie przejzalem werki sa moletowane.Tu mozesz zobaczyc na przykladzie zegarka narecznego tej firmy(fotki na samym dole postu),jak widac werk jest idealnie spasowany do koperty,werk fhf 70,zegarek z tego samego okresu co Twoj prezentowany.Na ranffcie nie wszystko jest i niema wszystkich kalibrow.Odnosnnie pierscienia, to domyslam sie ze za bardzo wlazil na tarcze i ktos go wywalil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, czyli wyglada na to, ze ten werk to 17''' lub 18'''. On jest do czegoś, co widziałem bardzo podobny, ale jeszcze nie zdążyłem ustalic do czego.

A co do mocowania - czy po wyjeciu wałka werk swobodnie wypadnie z obudowy do przodu? Tak na pewno nie powinno być, a zadnych mocowań nie widać.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze Kaido że sam werk jest dobrze spasowany miejscami nie ma nawet 0,2 mm ale martwi mnie brak sygnatur tak jak wspomniałeś, z tych zdjęć które przejrzałem sam, i które ty wkleiłeś raczej werki były sygnowane, z dekielkami trochę gorzej. Zastanawia mnie tez napis na tarczy który jest pisany całkiem inaczej niż na zegarkach prezentowanych w internecie przeważnie jest DUBOJS z takim zawijasem, a tu & fils locle, na czym polega różnica, może to jakaś tańsza wersja dla plepsu :P


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Wydaje mi sie ze werk jest mocowany 2-ma przeciwleglymi srubkami z cietym lbem wewnatrz koperty(jedna srubke widac przy balansie),jednak mimo wszystko jaak werk jest dobrze spasowany(od tego zegarka) to werk nie powinien ssam wypasc po przekreceniu tych srub celem wyjecia mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swobodnie nie trzeba go lekko popchnąć ale zauważyłem że sporo kieszonek nie ma mocowań, a kluczykowe już zwłaszcza, bardzo dużo kieszonek jest spasowanych jak mój ale zauważyłem że mechanizm omegi , która jutro odbiorę z reanimacji jest wpasowany chyba na wcisk :P , bo tam praktycznie nie widzę w ogóle prześwitu i oczywiście mocowania są, czy każda firma stosowała mocowania do werków ??

Za dużo tu pytań, nie martwię się chłopaki, działa i cyka a to najważniejsze :)

Jak coś jeszcze znajdę w tym temacie to wrzucę , dziś już nie mam siły szukać 8 godzin w pracy przy kompie oczy mi siadają :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

powiem szczerze Kaido że sam werk jest dobrze spasowany miejscami nie ma nawet 0,2 mm

 

Nie miejscami, a wszedzie/w kazdym miejscu szczelina jezeli juz jest powinna byc taka sama i minimalna chociazby dlatego aby paprochy nie wpadaly miedy koperte a werk/nie gromadzil sie syf , a takze by czasem werk sie nie przesunal i nie wystapily problemy z remontuarem,pozatym przesuniecie werku moze spowodowac uszkodzenie polbeczki, wyrobienie kominka i tuleji walu a to nie wrozy za dobrze.

Zastanawia mnie tez napis na tarczy który jest pisany całkiem inaczej niż na zegarkach prezentowanych w internecie przeważnie jest DUBOJS z takim zawijasem, a tu & fils locle, na czym polega różnica, może to jakaś tańsza wersja dla plebsu :P

 

Firma dubois to bardzo stara firma ktorej poczatki siegaja 1745r.Przechodzila wiele transformacji jak wiele firm.P.H Dubois to reaktywacja tej firmy ktora juz produkowala bardziej przecietne zegarki, ale na dobrych werkach(czyt. wolach roboczych).Czy dla plebsu?Wykonanie raczej standardowe nie powalajace jednak pytanie brzmi ile placono za metke na tarczy/mechanizmie.Bez znaczka napewno byly przynajmniej 2 razy drozsze od zwyklego cylindra na ktorego mogl sobie pozwolic normalny robotnik z pensji.

 

 

Kazdy werk jest mocowany.Mechanizmy mocowane sa na 2 sposoby:

 

1 .Sruby na mostkach mechanizmu ,przykrecane do zewnetrznej obejmy/pierscienia koperty,widoczne zaraz po otwarciu dekla.Sruby te sie wykreca.

2 .Sruby z cietym lbem na plycie glownej mechanizmu przykrecane do wewnetrznej czesci koperty.Sruby te sie przekreca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary - jestej konsekwetny - dzien bez nowego zegar dniem straconym.

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miejscami, a wszedzie/w kazdym miejscu szczelina jezeli juz jest powinna byc taka sama i minimalna chociazby dlatego aby paprochy nie wpadaly miedy koperte a werk/nie gromadzil sie syf , a takze by czasem werk sie nie przesunal i nie wystapily problemy z remontuarem,pozatym przesuniecie werku moze spowodowac uszkodzenie polbeczki, wyrobienie kominka i tuleji walu a to nie wrozy za dobrze.

 

 

Firma dubois to bardzo stara firma ktorej poczatki siegaja 1745r.Przechodzila wiele transformacji jak wiele firm.P.H Dubois to reaktywacja tej firmy ktora juz produkowala bardziej przecietne zegarki, ale na dobrych werkach(czyt. wolach roboczych).Czy dla plebsu?Wykonanie raczej standardowe nie powalajace jednak pytanie brzmi ile placono za metke na tarczy/mechanizmie.Bez znaczka napewno byly przynajmniej 2 razy drozsze od zwyklego cylindra na ktorego mogl sobie pozwolic normalny robotnik z pensji.

 

 

Kazdy werk jest mocowany.Mechanizmy mocowane sa na 2 sposoby:

 

1 .Sruby na mostkach mechanizmu ,przykrecane do zewnetrznej obejmy/pierscienia koperty,widoczne zaraz po otwarciu dekla.Sruby te sie wykreca.

2 .Sruby z cietym lbem na plycie glownej mechanizmu przykrecane do wewnetrznej czesci koperty.Sruby te sie przekreca.

Dzieki Kaido za obszerne informacje najbardziej mnie cieszy Wasze zaangażowanie i oddanie sprawie.. Wszystko przyswoiłem :P


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary - jestej konsekwetny - dzien bez nowego zegar dniem straconym.

Gratulacje!

To tylko ten miesiąc tak obfitował dziś odebrałem omegę od zegarmistrza wieczorem wkleje fotki (powróciła z zaświatów :P )


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.