Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

chronofil

Użytkownik
 • Content Count

  7,434
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31

chronofil last won the day on September 29 2014

chronofil had the most liked content!

Community Reputation

142 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About chronofil

 • Rank
  Artur
 • Birthday August 13

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,084 profile views
 1. Dołączę się do pytania, bo sam miałem założyć podobny temat 😀 Jeśli Rolex, to który?
 2. Jeśli nie jesteś z nimi emocjonalnie związany, to nie widzę żadnego sensu w kompletowaniu i reaktywacji tych zegarków. To smutne, wiem, ale jeśli nie masz wanny z zegarmistrzowskim szmelcem, to raczej trudno Ci będzie dopasować koperty i doprowadzić zegarki do sprawności, choć nie jest to niewykonalne. Może na początek spróbuj skompletować ten, do którego jest koperta. To chyba od Doxy? Chyba, że to jeszcze z innej parafii...
 3. Pal diabli cylindra - Ciebie dobrze widzieć, Piotrze 😀
 4. Wyczyszczenie i przesmarowanie mechanizmu z pewnością mu nie zaszkodzi. Jeśli mechanizm jest sprawny, to może to zrobić każdy "normalny" zegarmistrz (nie bateryjkarz). To nie są zbyt skomplikowane, ani trudne w serwisie werki.
 5. Zegarek to pasówka, a mechanizm to któryś Unitas z lat 20-tych
 6. Kurczę, też bym chciał za grosze kupić takie zegarki, nawet w takim stanie...🙂
 7. Podejdź do zegarmistrza i poproś o określenie kosztu naprawy. To nie są jakieś cenne zegarki, więc jeśli nie mają dla Ciebie wartości sentymentalnej, to z pewnością nie warto zbyt wiele w nie inwestować.
 8. Tarcza jest ewidentnie odnawiana, przy czym to raczej nie jest współczesna renowacja
 9. https://www.ebay.pl/itm/Antique-14k-AUDEMARS-FRERES-GENEVE-REPEATER-Chronograph-Hunter-Case-Pocket-Watch/264252371869?hash=item3d86ab339d:g:wV4AAOSwNmNakFp~
 10. To, że ktoś tyle żąda, nie znaczy, że tyle za zegarek dostanie 😉 Poza tym same oczywiste oczywistości - repetiery z chrono to dość skomplikowane i relatywnie rzadkie zegarki, których reż pierwszy lepszy nie robił. Do tego złoto, plus przygotowanie zegarka do sprzedaży, no i są efekty 😀
 11. Lepsze oczy 😀 To tym bardziej warto zobaczyć werk.
 12. Mechanizm pokaż, bo tak to tylko widać, że tzw kryta kieszonka w srebrnej kopercie, z dawniejszym systemem nastawiania, w dość kiepskim stanie wizualnym. Możesz nim trochę pobujać i zobaczyć, czy balns się kołysze i czy zegarek w ogóle ma chęć chodzić. Delikatne nakręcenie też mu jakiejś krzywdy nie zrobi. No i podaj, co tam na tarczy napisane, bo zdjęcie mało wyraźne i nie można przeczytać.
 13. Zdaje się, że ten: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&2&2uswk&HPP_126
 14. Ale Panowie, takich firemek było przecież setki. Składaly zegarki na gotowych werkach, niczym się w historii zegarmistrzostwa nie zapisały i w jakiś tam sposób zakończyły działalność. Czasami gdzieś wypływają tego typu zegarki i, mimo nazwy na tarczy, tak naprawdę to prawie "no name".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.