Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy chciałem się posiłkować waszą wiedzą na temat mechanizmu Omegi jaką nabyłem całkiem niedawno a moje pytanie brzmi z jakiego roku może pochodzić ponieważ brak numerów utrudnia mi bliższe jej datowanie u Ranffta znalazłem taki oto mechanizm pochodzący z 1924 roku http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&a&2uswk&Omega_18SPB jednak mechanizm prezentowany przez niego posiada numer co ułatwia sprawę.

post-29151-0-32662400-1331597926.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Co do samego mechanizmu no cóż balans uwalony, ale koperta owej pasówki w stanie idealnym, reszta do przemyślenia na pewno będą nowe wskazówki i koronka w stylu kieszonkowego i kto wie może nowa tarcza ponieważ obecna nie wiele ma wspólnego z Omegą. Nie fotografuje czoła gdyż w chwili obecnej nie ma się czym chwalić, jak uda mi się ja doprowadzić do ładu wówczas przedstawię stan pierwotny i końcowy. Podjąłem się ratowania tej pasówki ze względu na sam mechanizm, reszta to drobiazgi które jednym wychodzą lepiej innym gorzej, jak by nie patrzyć zawsze to zegarek markowy :(

A co z tego wyjdzie ocenicie sami po zakończeniu transformacji z czegoś w pasówkę :(

Wracając do mechanizmu czekam na wasze wypowiedzi...


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Numery tej 18-ki zapewne sa pod tarcza, stawiam na poczatek XXw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś Kaido byłem u zegarmistrza numer 2868303 co wg tabeli jaką posiadam 1902 rok

Ale dzięki wielkie dałem rade i zabiłem ciekawość :(


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy chciałem się posiłkować waszą wiedzą na temat mechanizmu Omegi jaką nabyłem całkiem niedawno a moje pytanie brzmi z jakiego roku może pochodzić ponieważ brak numerów utrudnia mi bliższe jej datowanie u Ranffta znalazłem taki oto mechanizm pochodzący z 1924 roku http://www.ranfft.de...swk&Omega_18SPB jednak mechanizm prezentowany przez niego posiada numer co ułatwia sprawę.

Bez numeru, albo chociaż oryginalnej koperty nie da się podać bliższej daty. Ten Twój mechanizm to 18 LPB, który był produkowany w podobnym okresie jak ten SPB, a z wyglądu można sadzić że jest z początku tego okresu, czyli tak jak Marcin powiedział blisko 1900 roku.

Moim zdaniem ten Twój mechanizm jest mniej przydatny do pasówki od tego SPB gdyż jest to tzw. mechanizm odkryty i sekundnik wychodzi wtedy na 9-tce, co jest moim zdaniem pewnym dysonansem przy zegarku naręcznym. Tu masz przykład tego kalibru w niello:

18 LPB


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Stary wchodzisz w pasowki!

Jaka srednica? Masz pomysl na tarcze? Pilot? Wzor IWC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez numeru, albo chociaż oryginalnej koperty nie da się podać bliższej daty. Ten Twój mechanizm to 18 LPB, który był produkowany w podobnym okresie jak ten SPB, a z wyglądu można sadzić że jest z początku tego okresu, czyli tak jak Marcin powiedział blisko 1900 roku.

Moim zdaniem ten Twój mechanizm jest mniej przydatny do pasówki od tego SPB gdyż jest to tzw. mechanizm odkryty i sekundnik wychodzi wtedy na 9-tce, co jest moim zdaniem pewnym dysonansem przy zegarku naręcznym. Tu masz przykład tego kalibru w niello:

18 LPB

Rozumiem Cie Piotrze i zdaję sobie sprawę z tego,że sekundnik wyjdzie na godzinie dziewiątej, w pierwotnej wersji jaka zakładałem przy ożywianiu tego mechanizmu miało nie być sekundnika, ponieważ ośka była ułamana i do końca jeszcze nie wiem czy zostanie ona dorobiona ale mój zegarmistrz, już raz dorobił ośkę sekundnika do mojej poprzedniej reanimowanej kieszonki, a wczoraj znaleźliśmy u niego w zbiorach tarczę lekko sponiewieraną z sekundnikiem na godzinie dziewiątej, a jest ona w stanie lepszym niż ta którą zastałem w tym zegarku więc chyba namówię go aby dorobił ten sekundnik, aby ten zegarek choć w 80% był omegą, wiem masz mieszane uczucia co do pasówek - ja także, ale lepsza świadomość, że się coś zrobiło, odrestaurowało choćby sam mechanizm, a kwestie estetyczne zawsze pozostaną do poprawy. Z tego co zauważyłem i co wyczytałem pasówkę wcale nie jest tak prosto zmajstrować, dopasować do niej kopertę, na allegro takie rzeczy są rzadkością a jak już są to ceny przekraczają pułap za który można by nabyć porządną kieszonkę. Trafił się materiał, na mały projekt i spory wkład własny, nie przebierałem w kieszonkach Piotrze bo nie umiał bym zepsuć kieszonki aby wykonać z niej pasówkę, sam w swoich zbiorach posiadam kieszonki i naręczne tej firmy, ale tu zastałem coś co pewnie po ukończeniu da pewna satysfakcję :(


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Stary wchodzisz w pasowki!

Jaka srednica? Masz pomysl na tarcze? Pilot? Wzor IWC?

 

Ulan pozazdrościłem Ci pasówek i jak tylko znalazłem martwą Omegę, to pomyślałem, że warto ją ożywić i poszukać części, dobrać jakąś tarczę, wskazówki,koronkę itd. I ruszyło wczoraj rozebrałem mechanizm i zaniosłem do zegarmistrza, z którym współpracuję części już gubią 100 letni nalot w maszynie :( , której niestety nie posiadam, zleciłem tez dorobienie balansu no i koniec końców sekundnika, którego także nie było, a przykryty był pełna tarcza bez sub second. Na 90 procent będzie wzór pilota bo taką tarcze udało mi się wydobyć w częściach zegarmistrza. Podrzuć kilka fotek Swoich wypasionych pasówek na PRIV z chęcią pooglądam, może coś podpatrzę, nie wiem jeszcze jakie wskazówki a zegarmistrz ma ich sporo w swoich zbiorach, więc trudno będzie się zdecydować czy klasyczne Omegowskie jak w kieszonkach czy coś bardziej wyszukanego cały czas myślę :(, a co do średnicy to koperta całkiem spora w bardzo dobrym stanie aluminiowa zmierzę jak odbiorę od zegarmistrza :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale lepsza świadomość, że się coś zrobiło, odrestaurowało choćby sam mechanizm, a kwestie estetyczne zawsze pozostaną do poprawy.

Tu się zgadzam z Tobą absolutnie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.