Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Piotr Ratyński

Użytkownik
 • Content Count

  9,939
 • Joined

 • Days Won

  35

Piotr Ratyński last won the day on May 26 2017

Piotr Ratyński had the most liked content!

Community Reputation

488 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Piotr Ratyński

 • Birthday 02/27/1952

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań
 • Hobby
  wędkarstwo, zegarki

Recent Profile Visitors

6,123 profile views
 1. Oczywiście że istnieją. Zobaczyć można najłatwiej przy pomocy Googla, tyle że słowa kluczowe wpisujemy po angielsku czy niemiecku, bo polski internet nie jest jeszcze zbyt zasobny w takie starocie. No i trochę trzeba się naszukać. Można też oczywiście kupić sobie książki, ale tanie i łatwo dostępne one nie są.
 2. Według moich danych wyglądało to tak: 1819 - Vacheron & Constantin 1865 - César Vacheron & Co 1869 - Charles Vacheron & Cie 1870 - Veuve César Vacheron & Cie 1877 - Vacheron & Constantin
 3. Tak zwany "zegarek babuni", są to popularne damskie zegarki, oczywiście w swoim czasie, o niezbyt wysokiej jakości. P.B.F. jeżeli już, to prawdopodobnie składał ten zegarek, z czego składał, to będzie obecnie trudno ustalić, zegarek pewnie pozostanie "no name". Jednak większego znaczenia to nie ma.
 4. A jak się "okrada" taką skarbonkę? 😀
 5. Część! Nie zapomniałem o Tobie i innych, tylko nie chciałem podsyłać do was takiej roboty. 🙂 Są oczywiście zegarmistrze, którzy potrafią i mają wszystko aby takie zegarki naprawić, ale moim zdaniem nie wszystko się opłaci naprawiać. Mogę się oczywiście mylić. 😉
 6. Zegarek "no name" z przed roku 1850, mechanizm Lepine kaliber V. Wszystko wygląda na oryginalne. Mechanizm wygląda na mocno zmaltretowany, naprawa cylindrów nie jest prosta z powodu tego, że zegarmistrze nie mają już części zamiennych, a i narzędzi do tego przydatnych też brakuje. Inaczej mówiąc z zakupem bym się zastanowił, chyba ze tanio i mamy zamiar zachować zegarek jako pamiątka w takim stanie w jakim jest.
 7. Przy toczeniu elementów o średnicy 0,2 mm, przyczyną uszkodzenia jest najczęściej to, że nóż nie jest dokładnie w osi wrzeciona, tępy noż rzadziej. Kolega Safinowski podpowiedział jak ostrzyć noż, przed toczeniem, tak jak napisał, zawsze warto sprawdzić czy ostry na paznokciu, gdy się nie ślizga to ostrość jest OK.
 8. Mechanizm to Landeron 48 produkowany w latach 1937 - 1970.
 9. Pan Piotr już nie odwiedza forum ?

  1. Piotr Ratyński

   Piotr Ratyński

   Odwiedza ale bardzo rzadko.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.