Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cama

STARY DAMSKI ORIENT

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

 

Jestem szczęśliwą posiadaczką starego mechanicznego Orienta, w tej chwili ma ok 30 lat i został przywieziony z któregoś z krajów arabskich, w 100% sprawny, jakiś czs temu oddałam go do czyszczenia ponieważ mechanizm się zawieszał. Zegarek jest bardzo oryginalny, ma datownik w j. angielskim i arabskim, efektowne zdobienie na tarczy w postaci połyskującego hologramu i złotą obwódkę wokół tarczy. Niestety mimo poszukiwań nie znalazłam odpowiednika w sieci ani nawet podobnego n-ru serii

IT 579701-40 CA, ma też oznaczenie CRYSTAL 21 JEWELS na dole tarczy. Czy ktoś może mi pomóc bo chciałabym wymienić w nim szkło, które jest jest STRASZNIE porysowane a szkoda bo zegarek jest naprawdę piękny! Byłam u kilku zegarmistrzów ale żaden nie podjął się tego ponieważ podobno takich prostokątnych szkieł nie mają... Załączam fotki, może nie idealnej jakości ale zawsze :) Z góry dzięki za pomoc.

http://www.fotosik.p...441a5d2852.html

http://www.fotosik.p...10ce1b7b6f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f84d4afea89759ff.html

Mod. edit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szkło czy plastik, mam trochę kwadratowych plastików ale musze znać wymiary.

Można też dorobić szklane jeśli nie jest skomlikowanie gięte ale wtedy zegarek musi trafić do Gdańska a to podraża całą impezę.

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Pochodzenie gdzie zostal zakupiony zegarek oraz brak mozliwosci jakiejkolwiek identyfikacji moze sugerowac ze jest to podrobka.W tamtym okresie podrabiano juz orienty.O ile szklo nie jest pekniete a tylko porysowane to mozna je wypolerowac.To szklo wyglada mi na plexe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"kaido2" to jest na pewno szkło, byłam z tym u kilku zegarmistrzów i nie chcą się podjąć polerowania bo może się całkiem zniszczyć.. Przynajmniej tak mi powiedzieli. W każdym razie nawet jeśli to podróba to i tak warta renowacji bo jest fajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szkło czy plastik, mam trochę kwadratowych plastików ale musze znać wymiary.

Można też dorobić szklane jeśli nie jest skomlikowanie gięte ale wtedy zegarek musi trafić do Gdańska a to podraża całą impezę.

 

pozdrawiam

 

Roman

 

 

Dziś już mi się nie chce (ciężki dzień w pracy :) ale jutro podam Ci dokładne wymiary i zobaczymy czy masz coś co mogłoby pasować.. Ale zegareczek tak mi się podoba, że jestem w stanie wysłać go nawet do Kambodży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.