Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KamilKK

Złoty Zenith

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum i od razu miałbym prośbę do znawców tematu o możliwie wnikliwą analizę dotyczącą złotego zegarka Zenith, który jest w posiadaniu kolegi, a który chciałby wiedzieć o tym przedmiocie jak najwięcej.

Z fotografii myślę, uda się dużo odczytać.

To co wiemy:

Szwajcarski zegarek firmy Zenith, na 17 rubinach, koperta ze złota 14K, wskazówki ludwikowskie. Chciałbym się dowiedzieć więcej o mechanizmie i o wszelkich sygnaturach, oraz potwierdzić oryginalność wszystkich części (głównie tarczy, ponieważ nie ma na niej sygnatury).

Pragnę zaznaczyć, że prośba o identyfikację nie ma posłużyć sprzedaży zegarka, a jest chęcią poznania jego historii.

 

Zdjęcie 1 ukazuje front z wygrawerowanymi literami AS, czy one oznaczają dedykację?

 

Zdjęcie 2 Jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej o napisie na froncie drugiego dekla osłaniającego werk? Będzie zbliżenie

 

Zdjęcie 3 Czy tarcza jest oryginalna? Były Zenith-y bez napisów na nich?

 

Zdjęcie 4 Sygnatura z koroną - co oznacza? Dotyczy firmy Zenith czy manufaktury?

1884-1909 - oznacza okres od złożenia patentu do jego wygaśnięcia? Dotyczy on całego zegarka czy koperty?

A.G. Zyrardoner Manufacturen - można znaleźć gdzieś informacje na temat tej manufaktury?

Dwie wytłoczone sygnaturki ukazujące wiewiórkę - czemu one mają służyć? potwierdzeniu próby złota?

Próba złota 0,585 - tu jest wszystko jasne

Poniżej numer seryjny?

JF: - jakie ma znaczenie?

i w jakim celu ręcznie wyryto małymi cyframi, które da się dostrzec, jakiś numer jeden pod próbą, drugi ukośnie po jego prawej stronie, bliżej brzegu dekla

post-33639-0-79736300-1291207769_thumb.jpg

post-33639-0-86717000-1291207778_thumb.jpg

post-33639-0-12487500-1291207804_thumb.jpg

post-33639-0-48926100-1291207810_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie 5 Zbliżenie

 

Zdjęcie 6 Widok ogólny werku.

 

Zdjęcie 7 Jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej o rodzaju mechanizmu zegarka?

Napis PRIMA, ma jakieś szczególne znaczenie w nomenklaturze, które określa coś konkretnego?

 

Zdjęcie 8 Na kole napędowym oznaczenie PAT. OCT. 18. 1904 - wnioskować z tego można, że zegarek pochodzi już z XX wieku, a nie z XIX?

 

 

Czy można określić dokładną datę produkcji? Jeśli będą potrzebne jeszcze jakieś dodatkowe informacje do identyfikacji to spróbuje je pozyskać.

 

Pozdrawiam

Kamil

post-33639-0-25722400-1291208058_thumb.jpg

post-33639-0-10099100-1291208066_thumb.jpg

post-33639-0-24812800-1291208075_thumb.jpg

post-33639-0-08488700-1291208084_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie identycznego werku jest bardzo męczące i trudne. Owszem niektórzy z kolegów mogą posiadać bardzo podobne werki, wiem że kiedyś kolega Zbyszke prezentował krytego Zenitha tzw. savonette z identycznym werkiem ale jakoś nie mogę znaleźć jego postów.

Tu masz stronę Ranffta i Twój mechanizm to jest prawdopodobnie jakaś wariacja z prezentowanego na poniższej stronie:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&a&2uswk&Zenith_18_5

Z tym, że wasz mechanizm ma inne koła naciągu(moim zdaniem ładniejsze) no i kamienie osadzone w złotych szatonach . jest to mechanizm troszeczkę lepszej klasy , posiada też mikro-regulację. Moim zdaniem zegarek pochodzi z lat 1920-1930 jednak dokładna datę można uzyskać kontaktując się z firmą Zenith i podając nr z mechanizmu, Może ktoś z kolegów posiada tabele Zenitha, ja niestety nie mam :D. Fajny egzemplarz, złoto, grawery, ładnie zachowany mechanizm, jednak wydaje mi się że tarcza była wymieniana. Może koledzy powiedzą coś więcej potrzeba cierpliwości :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.