Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikser

Lorus u Pulsar u Timex u Casio u Seiko ??? Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich entuzjastów zegarmistrzostwa :blink: Mam uprzejma prosbe o pomoc w wyborze niedrogiego aczkolwiek przyzwoitej jakosci zegarka.

 

Mam 22 lata, studiuje i lubie estetyczne przedmioty, designajnerskie elementy ale i cenie sobie elegancje - to tak slowem o mnie w celu przyblizenia charakteru a co za tym idzie wygladu zegarka. Chce kupic zegarek max do 360zł - wiem ze to niestety nie duzo ale coz taki budzet.

 

Znalazlem kilka ciekawych modeli i mam dylemat...

Prosze o rade, zastanawiam sie nad: Lorus RM309BX9, Pulsar PF3599X1, Timex T49745, Seiko 5 SNK809, Casio EFA-131D-1A2 lub cos innego jesli zaproponujecie

 

Przyznam ze troche czytałem juz wypowiedzi na forum i wiem że Seiko jest najlepsza z tych firm, choć Lorus i Pulsar takze działaja na systemach Seiko, na temat Timexa sa bardzo rozbieżne opinie, a Casio jest w miare dobre ale jest go wszedzie baaardzo duzo (sam kiedys mialem dwa).

 

Najbardziej wygladem przekonuje mnie Pulsar (wyjatkowy wyglad, choc nie wiem czy lupa by mi nie przeszkadzała) ale niestety jest troche poza zasiegiem cenowym ale jak stwierdzicie ze bardzo jest tego wart to moze uda mi sie uzbierac, Seiko ma za to sytstem mechaniczny, Casio pomiar temperatury, Lorus przyciagajacy uwage ciekawy design a Timex jest ogolnie fajny. Dodam takze ze opcja alarmu jest bardzo mile widziana a takze chrografu.

 

Za wszystkie rzeczowe odpowiedzi szeczrze DZIEKUJE, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje opinie.

Lorus: ekonomiczna marka Seiko. Dobre opinie, bo cenowo wygrywa z innymi przy podobnych parametrach.

 

Pulsar: dobra marka, prawie jak seiko, ale malo w polsce znana, wiec niechetnie wybierana niestety

 

Timex: ma podswietlenie i alrm to na plus. na minus nie powiem bo o konkurencji zle sie nie mowi.

 

seiko: to inna bajka bo to automat. nie jest to chrono, ale ma day+date. z tym ze w tej cenie automata nie znajdzie sie. seiko 5 to klasa sama w sobie. dobre automaty za niezla cene i z dobra marka. jak sa dostepne to momentalnie znajduja sie klienci. ten akurat mi sie nie podoba, ale to dobre zegarki

 

casio: taaak maja wszyscy. marka numer 1 w polsce. ale to tez parasol dla wielu marek pod nia jak g-shock, edifice czy protrek. tak jak masz od volkswagena skode ale tez lambo, tak masz w casio mtpy i oceanusa. to co wybrales ma stoper 1/1000 sekundy a nie termometr. termometr jest w EFA-132. Osobiscie polecam ten model ale EFA-131PB. ma fajne kolory, czarna stal koperty, porzadny pasek gumowy, podswietlenie, chrono czyli stoper i jest fajnie duzy.

z podobnych fajnych Casio zobacz tez: EF-509L, EFA-120L, EF-321L i wiele innych EFow. Z alarmem tez zobacz nieco drozszy ale fajny chrono: EF-545D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netrunner - dzieki za odpowiedz. jednak w tej chwili zegarki casio juz odrzucilem, teraz wchodza w gre tylko dwa Lorus RM309BX9, Timex T49745. Czy ktos moglby sie wypowiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu 5 TIMEXów. Trzy moje, dwa drugiej połowy.

TRZY Z NICH CZEKAJĄ NA MOJĄ WIZYTĘ W SERWISIE NA JEROZOLIMSKICH. Żeby było ciekawiej - jeden z tych "felernych" wrócił z serwisu pół roku temu.

 

Co nie zmienia faktu, że mam straszny sentyment do tej marki, i dotychczasowe doświadczenia pewnie mnie nie powstrzymają przed zakupem jakiegoś timexa w przyszłości.

 

Jednak wniosek mam jeden: timexy są strasznie nierówne pod względem jakości. Mam sztukę z serii "RefGear", która zrobiła ze mną wszystkie pl góry, zaliczyła parę regat i coroczne słone kąpiele. I ZEGAREK JEST NIE DO ZDARCIA. A to najtańszy z timexów który mam. Jeśli będziesz kupował go w Polsce, nie ma strachu - serwis i egzekucja gwarancji jest bardzo ok. Ja mam większy problem, bo moje 4 sztuki przyjechały z USA <_<

 

Lorus wygląda bardzo ciekawie, i przyznam że mnie nim zaintrygowałeś :lol:


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie równiez podobał się ten seiko, ale po przymierzeniu wyglądał jak damski (35mm średnicy jeśli dobrze pamiętam), więc i tobie polecam przymiarkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.