Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dlxp

Tissot gigant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,doszedł do mnie kupiony na aukcji stary Tissot ,czy ktoś może mi powiedzieć czy to jest oryginał,czy jakiś składak .Zegarek jest ogromny ,jego wielkość to 4,7cm. Mechanizm nie jest sygnowany ,i nie wiem czy jest od tego modelu.Za wszelkie informacje dziękuję .

60141d5a93a8fe45med.jpg

961dbdf044ebb1b2med.jpg

a277137265035f58med.jpg

 

Dla porównania wielkości zrobiłem zdjęcie Atlantic i Tissot

aba05f400a0f2218med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Jest to pasowka z zegarka kieszonkowego.Wydaje mi sie ze mechanizm to ktorys z kalibrow AS z poczatku XXw. Tarcza,roznorakie wskazowki i koperta to typowe serwisowki z lat 40/50,natomiast koronka moze byc oryginalna z zegarka kieszonkowego z ktorego pochodzi mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisząc prościej jest to składak, i mam nadzieję, że nie przepłaciłeś za niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go za grosze i tyle jest chyba wart .Ale gdyby mu wstawić mechanizm od tissota to byłby oryginał?

Kaido 2 pisze że jest to typowa serwsówka ,co to znaczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby mu wstawić mechanizm od tissota to byłby oryginał?

No zaraz... w oryginale był to zegarek kieszonkowy, więc wygląda na to, że od Tissota to masz tutaj tylko tarczę.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Wszystko co jest w tym zegarku nigdy nie widzialo fabryki Tissota, nawet tarcza, a wiec wstawijac werk z Tissota nadal bedziesz mial pasowke tyle ze z mechanizmem Tissota.Napisalem, ze tarcza, wskazowki i koperta sa serwisowe i troche to zle ujalem ,poniewaz to sa tanie podzespoly z ktorych skladano wowczas pasowki na bazie mechanizmow kieszonkowych. Czesci serwisowe sa to oryginalne podzespoly do danego zegarka pochodzace od producenta danego zegarka. Dodam tylko ze w okresie kiedy mogla powstac ta pasowka(lata 40-te) najwieksze oryginalne meskie Tissoty nareczne byly w okolicach 33-5mm bez koronki, na werku 27,1, a w latach 30-tych byly jeszcze mniejsze(ok 30mm) na mechanizmie 21,7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.