Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Piramida prestiżu. Głosy dyskutantów o metodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jendri,

masz rację, gdzieś mi się 1 zapodziało. Zmodyfikowałem już swoją wypowiedź. Jeżeli chodzi o proste sumowanie głosów to już była na ten temat rozmowa na forum. Przeciwnicy tego sposobu głosowania argumentowali, że jeżeli jakaś firma np. Cartier pojawi się tylko w dwóch, trzech głosowaniach, a inni o niej zapomną wówczas pomimo tego, że zegarki w/w marki są produktami klasowymi, może ona w ogólnej klasyfikacji znaleźć się bardzo nisko. Stąd właśnie potrzeba wyciągnięcia średniej. Myślę, że to będzie sprawiedliwe tym bardziej, że Cartier jest marką rozpoznawalną, ma serwis oraz przedstawiciela na Polskę. Naprawdę, uważam, że to bardzo istotny element, który musimy brać pod uwagę.

Pozdrawiam.

Mariusz

PS. Przy systemie głosowania, który zaproponowałem Omega na ten moment (ostatni głosował Jendri) osiągnęła wynik: 23,44 punkta. Sami oceńcie czy jest to sprawiedliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy systemie głosowania, który zaproponowałem Omega na ten moment (ostatni głosował Jendri) osiągnęła wynik: 23,44 punkta. Sami oceńcie czy jest to sprawiedliwe.

No pewnie ze jest - to prawie taki wynik jak sam dalem zatem jak dla mnie wszystko pasuje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jendri

Nie ma sprawy, oba sposoby są dobre. Tyle, że pokazują trochę inne wyniki. Więc w zasadzie jedyne co trzeba zrobić to się na jeden z nich zdecydować. Jak zdecydowaliśmy wyciągać średnią, to niech tak zostanie 8) . Co do przykładu z Cartierem: oczywiście jest to wada systemu sumownia. Niemniej można też powiedzieć, że skoro tylko 2 osoby zagłosowały na Cartiera to znaczy, że pozsotali mają go w d :twisted: . I dlatego dostał mniej punktów niż np. Delbana. I taki byłby subiektywny wynik ankiety. Co do wad śreniej, to też były zdaje się poruszane: jak na Tissota zagłosuje tylko jedna osoba i da mu 40 to będzie dużo lepszy od Vacherona, który dostanie np. 38,5. Ale systemów doskonałych nie ma, podobnie jak w każdych innych wyborach. A już zwłaszcza takich jak nasza ankieta, gdzie trudno w zasadzie zdefiniować co my wogóle oceniamy? Chyba po prostu WRAŻENIE jakie wywierają na nas niektóre firmy. I to nierzadko wrażenie na odległość, bo np. ja ponad połowy marek na które oddałem głos nie miałem nigdy w ręku :) :oops: ani, co smuci bardziej, na ręku :cry:

Pozdrawiam

Jendri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jendri,

jak ktoś firmie Tissot da 40 punktów, to trzeba będzie tego typu głosowanie potraktować jak żart. Co w tej sytuacji :?: , nie wiem, myślę, że tutaj do akcji musiałby wkroczyć Admin choć mam nadzieję, że tak się nie zdarzy. Przecież zależy nam na tym, aby piramida, którą wspólnie tworzymy była wiarygodna i w miarę obiektywna. Co oceniamy :?: , jasne, że oceniamy marki, ale przez pryzmat ich produktów. O tym, że Vacheron jest lepszy od Tissota chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Na ten moment wszystko jednak wygląda normalnie tzn. w granicach rozsądku i mam nadzieję, że tak właśnie pozostanie.

 

PS. Ale postanowiłem to sprawdzić. Jeżeli Tissot dostanie w kolejnym dziesiątym głosowaniu maksymalną liczbę punktów tzn. 40, wówczas jego ogólny wynik wyniesie 11,20. Na ten moment (po dziewięciu głosowaniach) Tissot ma notę na poziomie: 7,89.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz

Witam !

Głosujący ustalają listę 40 manufaktur w/g własnego uznania przez 1,5 miesiąca.Zasada-poz1-30p,poz2-29p,poz3-28p,poz4-27p,poz5-26p,poz6-25p itd.Ostatnie 10 pozycji 0p.Aktualizować listę co 7 dni-dodając punkty.Wynik ubawi każdego!W następnych etapach ograniczyć się do mechanizmów ,estetyki i formy itd.Zabawa gwarantowana z uwagi na znajomość tematu,lub niewiedzy.

ukłony Tomasz

 

Ps-trzy najleprze typy(zgodne z punktacją średnią) nagrodzić np. dyplomem Klubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomasz,

w tej chwili nie ma sensu wprowadzać jakichkolwiek zmian. Zagłosowało już sporo osób według wcześniej ustalonego klucza. System podliczania punktów jest na tyle dopracowany, że o większej przypadkowości nie ma mowy. Wszystkie informacje na temat rankingu znajdziesz w linku: Piramida prestiżu - informacje.

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.