Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lucy

naprawa starego zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam złoty zegarek kieszonkowy prawdopodobnie początki 1910roku szwajcarskiej firmy TAVANNES WATCH CO,wewnątrz numer 967574. Zegarek był sprawny jeszcze rok temu, obecnie nie działa, nie wiem czy ojciec nie przekręcił sprężyny. Pytania: czy ktoś i gdzie podjął by się naprawy(mieszkam w woj. Sląskim), nie znam wartości kolekcjonerskiej zegarka i nie mam pojęcia czy koszt naprawy nie przewyższy wartości zegarka. Napisałam e-mail bezpośrednio do tej firmy w języku angielskim ale nie otrzymałam odpowiedzi w sprawie naprawy. nie posiadają przedstawicielstwa w Polsce, najbliższe jest w Szwajcarii. Dołączam fotografie zegarka, Pozdrawiam i dziękuję za jakąkolwiek odpowiedż.

post-34585-0-98545800-1294568414_thumb.jpg

post-34585-0-90174600-1294574386_thumb.jpg

post-34585-0-04655000-1294574399_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Naprawa napewno nie przekroczy wartosci zegarka nawet jezeli bylby uszkodzony gdzies czop czy tez lozysko rubinowe.Czy po kolebnieciu mechanizm pracuje ew. balans sie rusza? Rozumiem ze sprezyna jest peknieta i nie da sie nakrecic zegarka tzn. nie czuc oporu przy nakrecaniu, a jedynie slychac chrakterystyczny brzdek przy probie nakrecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Romnie dziękuję za odpowiedż. Po poruszaniu wahadłowym zegarka w środku wahadło się porusza, ponadto idzie sekundnik ale za chwile staje. Podczas próby nakręcania jest opór i nie mogę nic przekręcić do przodu, tylko do tyłu. Nie piszę fachowo bo jestem zegarkowym laikiem i chciałabym ten zegarek naprawić gdyż jest bardzo ładny z tą masa perłową niebieska z przodu i z tyłu. Ponadto z tyłu w masie perłowej jest wtopiony brylant. Nie wiem jaki rocznik ani ile jest wart,gdyż to pamiątka rodzinna po moim dziadku, Proszę o dalsze naprowadzenie mnie co robić aby naprawa była możliwa, pozdrawiam Lucy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Z opisu wynika iz najprawdopodobnie zacial sie beben(odskoczylo wieko bebna lub cos sie dostalo pomiedzy beben a plyte i mostek naciagu) lub sprezyna w bebnie. Wystarczy znalezc fachowca ktory podda mechanizm zegarka gruntownemu czyszczeniu i nasmarowaniu.Koszt takiej operacji nie powinien przekroczyc 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to można wysnuć wniosek że zegarek jest nakręcony do oporu. Sprawdź jeszcze czy balans się porusza w pozycji tarczą do góry jeśli tak, to prawdopodobnie jest po prostu brudy,lub zatarty na którymś czopie.

Polecam wizytę u dobrego zegarmistrza.

 

 

 

 

pozdrawiam Jan


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzę że już to p. Marcin dokładnie opisał,powtórzyłem się tylko, przepraszam

 

 

Jan.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję gorąco wszystkim którzy dali mi odpowiedż na moje dylematy w sprawie naprawy zegarka. Poszukam w Bielsku jakiegoś dobrego zegarmistrza i mam ndzieję że go potrafi naprawić, jeszcze raz dziękuję i pozdrwiam wszystkich,Lucy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.