Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ethan99

LeCoultre - Prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mam prośbę.

Zegarek, to damski LeCoultre. Z tego co się dowiedziałem, to wersja na USA (?), ale chyba nadal Swiss, stąd post w tym dziale.

 

No więc nie działa ;). Spadł z ręki i jest w śpiączce (mam nadzieję). Koronka "nakręca" sprężynę, ale to wszystko.

 

Jestem "zielony" w temacie, a chciałbym naprawić to aby żona miała pociechę. No i to mechanizm, mistrzostwo precyzji więc szkoda by było aby nie żył :|.

 

Tak więc szanowni, co to za model, czy da się to odratować i czy są tacy spece?

 

Trochę o tej sztuce. Tarcza z napisem na górze LeCoultre, na dole SWISS. Części bransolety są połączone z kopertą sztywno, z jakimiś 6 kamyczkami każdo.

Koronka na dekielku, na którym to jest nabite 14K.

 

Pod dekielkiem i na mechaniźmie zestaw oznaczeń:

 

617

Cased and timed in USA

by LeCoultre

14K

842589

426/2

 

Jeżeli mogę podać jeszcze jakieś szczegóły, to prosiłbym o info.

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi :P.

 

Pozdrawiam,

ethan

 

 

P.S. Szukam jeszcze odpowiedniego forum, aby zamieścić prośbę o dobranie zegarka męskiego, to tak przy okazji, żeby nikt nie myślał, że wykorzystam Was i ucieknę :P.

post-34921-0-16806800-1295559711_thumb.jpg

post-34921-0-95945100-1295559750_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny I bardzo wartościowy backwind z lat 30tych, oczywiscie to produkt JLC na rynek USA . Napewno warto naprawiać - byle nie w JLC (koszt przekroczy wartość zegarka).

Zła wiadomość jest taka iż części są praktycznie nie osiagalne. Udaj się do dobrego zegarmistrza, aby zdiagnozować problem, może da się naprawić bez dokupywania części (klac bedą bo mechanizm jest mikroskopijnie maly ).Jeśli potrzeba części to dowiedz się konkretnie jakich i wyślij mi priv, moze bede mogl pomoc ale obiecac nie moge, wtedy trzeba będzie poszukac werku dawcy na zatoce

Jak cos pisz -I blagam uzbroj się w cierpliwość bo mam Od kilku miesięcy młyn.

 

Pozdrawiam

Rafał


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście koperta jest ze złota 14k, zas branzoletke mozna wymienić na pasek. Wartość tego zegarka przekracza znacząco wartość kruszcu.


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wymieniał bransoletki, nawet jeśli nie jest złota, wydaje mi się w stylu epoki.

Poszukaj dobrego zegarmistrza, prawdopodobnie ma ułamany czop w kółku balansowym.

Najczęstsza wada po upadku zegarka, a naprawić warto.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zgadza sie, czopowanie badz dobranie osi i nabicie balansu z ewentualna wymiana nakrywek i uszkodzonych lozysk to chyba najrozsadniejsze rozwiazanie w tym przypadku.Bransoletki tez bym nie ruszal zwlaszcza ze wyglada dobrze i pasuje do tego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.