Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pager1

Co się stało z Casio EF- 510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy więc pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Wprawdzie to mój pierwszy wpis, ale wcześniej czasami tu zaglądałem i stąd wiem, ze jest tu wielu znawców tych zegarków. Mam takie pytanie zegarek ten mam 3 lata, własnie w grudniu skończyła się gwarancja. Pewnego dnia zegarek przestał chodzić i niby nic się takiego nie stało, pomyślałem padła bateria (przecież już na nią czas)Poszedłem do tzw ogólnego zegarmistrza wymienił mi baterię i tu się zaczyna mój problem. Sekundnik zegarka chodzi a pozostałe wskazówki stoją. Kiedy wyciągam pokrętło do pierwszej pozycji, zegarek sam zaczyna szybko chodzić do tyłu, kiedy wyciągam do drugiej sam zaczyna szybko chodzić do przodu. Brak możliwości ustawienia zegarka,kiedy wciskam pokrętło zegarek ustawia się najczęściej o godz. 12.27 lub 20.27.

Czy ktoś już miał podobny przypadek ? Czy jest może włączona jakaś funkcja ? Czy jest możliwe aby zegarmistrz włożył, źle lub nie tą baterie ?

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyciągam pokrętło do pierwszej pozycji, zegarek sam zaczyna szybko chodzić do tyłu

 

Masz w baterii zamieniony + z -

 

 

:)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy więc pozdrawiam wszystkich użytkowników forum. Wprawdzie to mój pierwszy wpis, ale wcześniej czasami tu zaglądałem i stąd wiem, ze jest tu wielu znawców tych zegarków. Mam takie pytanie zegarek ten mam 3 lata, własnie w grudniu skończyła się gwarancja. Pewnego dnia zegarek przestał chodzić i niby nic się takiego nie stało, pomyślałem padła bateria (przecież już na nią czas)Poszedłem do tzw ogólnego zegarmistrza wymienił mi baterię i tu się zaczyna mój problem. Sekundnik zegarka chodzi a pozostałe wskazówki stoją. Kiedy wyciągam pokrętło do pierwszej pozycji, zegarek sam zaczyna szybko chodzić do tyłu, kiedy wyciągam do drugiej sam zaczyna szybko chodzić do przodu. Brak możliwości ustawienia zegarka,kiedy wciskam pokrętło zegarek ustawia się najczęściej o godz. 12.27 lub 20.27.

Czy ktoś już miał podobny przypadek ? Czy jest może włączona jakaś funkcja ? Czy jest możliwe aby zegarmistrz włożył, źle lub nie tą baterie ?

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

 

zegarek otworzyć, na wewnętrznej stronie dekla prawdopodobnie znajdziesz jednozdaniową procedurę inicjalizacji mechanizmu po wymianie baterii

 

--------

 

później (jeśli to chronograf) należy ustawić położenie spoczynkowe wskazówek

 

 

być może masz zwarcie styku pod którymś z przycisków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.