Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ern

Orient - zatrzymuje się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałby zaznaczyć, że jestem całkowitym laikiem w tej dziedzinie.

Posiadam zegarek firmy Orient LH L4696725A-TA, na początku zatrzymywał się w trakcie noszenia, po naprawie u zegarmistrza chodzi, lecz staje po paru godzinach po zdjęciu z ręki. Może się czepiam, ale chyba nie powinno tak być, aby na drugi dzień trzeba było go ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nosisz cały dzien i mimo to w nocy się zatrzymuje, to najprawdopodobniej albo ma walnięty automat nakręcający, albo sprężynę. Może też tak być, że blokuje go mechanizm zmiany daty, ale watpię. Cóż, daj zegarmistrzowi, żeby poprawił, albo zmień zegarmistrza na lepszego...

 

Oczywiście może zbyt mało ruszasz ręką i się nie nakręca, ale takie przypadki to rzadkość, Orienty dobrze się nakręcają :rolleyes:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem go ponownie do poprawki i zegarmistrz wymienił jakieś "pieski" (cokolwiek to znaczy), ale dalej nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... co wymienił???? Nieważne zresztą. Jak długo nosisz zegarek? Bo jesli cały dzień, a mimo to staje, to trzeba dać do innego zegarmistrza. Bardzo możliwe, że zegarek ma zużyte koła samonaciągu (o ile właśnie tego nie wymienił) i nie naciąga. Możliwe też, że ma źle złożony bęben ze spreżyną i spreżyna za bardzo się ślizga. Musi to obejrzeć ktoś, kto lepiej zna ten mechanizm, lub po prostu jest lepszym zegarmistrzem, bo na odległosć nic sie nie wymyśli, niestety.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieski to chyba łożyska :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zegarek zatrzymywał się tak jak koledze powyżej i nadto późnił się ponad 20 sek. na dobę. Ja swój model tj. Blue Mako zakupiłem na Allegro, odesłałem w ramach gwarancji do sprzedawcy celem naprawy i regulacji chodu. Wczoraj właśnie otrzymałem zegarek z powrotem, nie napisali nic co mu dolegało. Na razie działa bez zarzutu, ale niestety spieszy się ok. półtorej minuty na dobę ! Ponoszę go przez tydzień, jak się nie unormuje będę musiał znowu wysłać go do regulacji. Zna ktoś może jakiegoś dobrego zegarmistrza w okolicy Lublina, bo coś mi się wydaje, że szkoda będzie moich pieniędzy na wysyłki i będę musiał dokonać regulacji na własną rękę u dobrego fachowca ;( Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.