Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest 00110010000010011001

Kinetic vs. Tough Solar vs. Eco-Drive vs. Solar

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Preferuje tylko Tough Solar i Eco Drive jeżeli to jest to samo o różnych nazwach.

Posiadam 2 Solary które mam raz na ręce przynajmniej jeden dzień w tygodniu. Oba są ze mną szczęśliwe i nie widze niczego innego poza panelem słonecznym na tarczy.

Zegarki z bezpośrednią kontrolką naładowania na wyświetlaczu zmieniają jego status w pełnej minucie mimo natychmiastowego przeniesienia z ciemnego pomieszczenia na pełne słońce.

GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Mam zegarek z Eco-Drive (BJ7018-57E) i TS (GW-9200). Moim zdaniem ecodrive jest bardziej "przezroczysty dla uzytkownika" tzn zachowuje sie jakby go wogole nie bylo - zegarek poprostu dziala. TS trzeba jednak w zimie zaladować raz do pełna, bo inaczej nie nadąża się ładować (więcej prądu pobiera niż dostaje - no wiecie o co mi chodzi!). I ok stycznia lutego jest już niski poziom energii.

Ale z drugiej strony muszę przyznać, że żaden Eco-Drive jeszcze u mnie nie zimował, więc sytuacja może wyglądać podobnie ...

A z trzeciej strony GW-9200 ma więcej bajerów jedzących prąd (WC, illuminator, alarm).

OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Guest zygmac

Garść konkretów:

Kinetic (cal. 5M62 i 5M63)

prąd na pracę zegarka przez jeden dzień jest generowany przez 250 wahnięć ręką (jak podaje instrukcja - przejście 360m)

TougSolar

prąd na pracę zegarka przez jeden dzień jest generowany ze światła o następującej intensywności:

- 8 minut w bezpośrednim, zewnętrznym świetle słonecznym, albo

- 30 minut w świetle słonecznym przez szybę

- 48 minut przez szybę w zachmurzony dzień

- 8h w sztucznym świetle

Zakładając minimalną prędkość spacerową 3.5km/h, to przejście 360m zajmie 6 minut. Nawet w letni, słoneczny dzień ToughSolar potrzebuje 2 minut więcej :lol: A co w zimowy dzień, kiedy zegarek jest schowany w rękawie?

Moje wnioski są następujące: jeśli zegarków jest max 2 lub 3 i będą noszone naprzemiennie - Kinetic jest lepszym wyborem. W przypadku większej kolekcji - lepiej wypadną zegarki solarne trzymane za szkłem - wszystkie będą ładować się na bieżąco ze światła sztucznego, nawet jeśli nie będą noszone przez miesiące.

Wniosek z tego taki,że kinetiki mają wyższą sprawność.:) w... ładowaniu.

Nie odpowiada to na pytanie,który akumulator wcześniej "pada".

Ten ładowany światłem, czy ten mechanicznie(kinetic).W dostępnych materiałach,można znależć informację,że

akumulator w eco-driver, wymaga wymiany po 7-10 latach(w dobrych kwarcach,zasilanych bateriami litowymi-8 lat)

W kineticach,trudno powiedzieć,bo nie spotkałem się z rzetelną informacją na ten temat.Myślę,że podobnie.:))

W zegarkach z solarem nie bardzo podoba mi się tarcza. Biała nie do końca biała, tylko jakaś taka półprzezroczysta. Wymaga tego technologia, ale przecież zegarki kupujemy oczami.

Jako posiadacz Eco-Drive'a głosuję na niego. Szukałem czegoś z białą tarczą i akurat CB0006-51A bardzo przypadł mi do gustu. Co ciekawe rodzima dystrybucja nie oferowała wówczas tego typu zegarków z jasnymi tarczami i funkcją radio controlled. (Zdjęcia nie są moje ale dobrze oddają stan rzeczywisty tj. kolor/tonację tarczy.)

post-42630-0-66365100-1345837887_thumb.jpg

post-42630-0-15841700-1345838043_thumb.jpg

Zagłosowałem na Kinetica, ponieważ mam go od miesiąca i noszę go naprzemiennie z automatem.

Jak dotychczas jestem w pełni zadowolony zarówno z jego dokładności jak i wykonania.

Grumpy old man...

Posiadam Citizen BJ7010-59Ei oczywiście głosuje na Eco-Drive

Jak by nie konieczność zmiana daty to bym nic przy nim nie robił oprócz czyszczenia go :)

BueII 

Love it or leave !!!

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.