Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cashigus

Atlantic Worldmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Odziedziczyłem po dziadku zegarek Atlantic Worldmaster. Zamierzam go na dniach oddać do zegarmistrza (kilka ładnych lat przeleżał w szufladzie, wskazówki leżą luzem w kopercie), ale wcześniej chciałem zgłębić jego historię. Babcia powiedziała, że dziadek kupił zegarek na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

 

Dzięki forum trafiłem na stronę http://atlantic.helwecja.com/ i opracowania p. Wojciecha Kutermankiewicza. Zainteresowała mnie pewna rzecz: według p. Kutermankiewicza zegarki z takim samym logo jak mój egzemplarz są datowane na lata 50./60. (czyli wieku mojego Atlantica mogę być pewien :D), cytuję: "aplikowane (wypukłe) logo, w którym tylko pierwsza litera jest wielka, a napis jest stylizowany na pisany odręcznie, z określeniem linii i modelu". Na tarczy mojego zegarka nazwy modelu nie ma. Czy jest on w jakiś sposób rzadkim egzemplarzem? Pytam z czystej ciekawości, na pewno nie zamierzam go sprzedawać.

 

post-23966-0-08050600-1314048624_thumb.jpg

 

post-23966-0-66116000-1314048642_thumb.jpg

 

post-23966-0-74127900-1314048662_thumb.jpg

 

post-23966-0-05836900-1314048684_thumb.jpg

 

post-23966-0-55183900-1314048706_thumb.jpg


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

!. Jak wklejasz zdjęcia zmniejszaj je trochę, tak o 50%. Niektórzy przeglądają forum na telefonach i to dość długo ładuje się.

2. Czasami zdarzało się, że nie podawano modelu. Twój zegarek nie należy do najpopularniejszych ORIGINALI, ale też nie jest bardzo rzadkim okazem. Zaliczyłbym go do średniaków.

 

Oddaj go do zegarmistrza, niech go przeczyści i załozy wskazówki i tyle. Szanuj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęciami się na przyszłość poprawię. Dzięki za szybką i konkretną odpowiedź. Dbał i szanował będę na pewno, bo nie dość, że bardzo mi się podoba, to jeszcze ma sporą wartość sentymentalną.


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.