Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotr_n

Vintage Tissot - Odnawiac tarcze, czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

Opinie sa rozne, ja lubie zegarki ktore wygladaja tak jak orginalne i lubie delikatna patyne, w koncu zegarki te maja swoje lata.

 

Mam 2 Tissoty, bardzo do siebie podobne, jeden zloty, drugi chromowany, koperta w chromowanym wymaga renowacji, tarcza chyba tez, ale osadzcie sami:

 

dsc09843k.jpg

 

Nigdy wczesniej nie robilem renowacji zegarka i jedna rzecz mnie od dluzszego czasu zastanawia, patrzac na kolor tarcz po renowacji na przyklad tu:

 

http://www.renowacjatarcz.pl/galeria1.html

 

Wszystko wyglada ladnie (tarcza w gornym rzedzie z lewej strony wyglad nawet prawie jak moja) ale wszystie odnowione tarcze maja kolor kremowy/bialy, tu praktycznie to samo:

 

http://www.renowacjecyferblatow.pl/index.php?option=com_fwgallery&view=galleries&Itemid=61

 

aczkolwiek jest kilka zlotych?

 

Czy wszystkie tarcze w zegarkach tego typu byly biale/kremowe?

 

Wydaje mi sie ze tarcze w moich ?staruszkach? sa szampanskie/zlotawe.

 

Czy odnnawialibyscie tarzce w tym z prawej strony na zdjeciu? (napisow nie widac, sa plamy itd.)? Ten z lewej strony zostaje taki jak jest.

 

Bede wdzieczny za wszelkie rady.

 

Piotr.

 

PS. Przepraszam za brak polskich znakow, ale jestem w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę stan oryginalny (jak każdy chyba), ale w tym przypadku jednak renowacja wydaje się niezbędna. Zdjęcie jest małe i niezbyt dobrze widac tarczę. Spróbuj dac większe. Niemniej jednak chyba jest kiepska. wniosek - renowacja, lub poszukiwanie oryginału w sensownym stanie.

Ta "złotawość" tarczy to efekt zżółknięcia lakieru nawierzchniowego pod wpływem swiatła. W tissotach bardzo często spotykany (nie tylko w tissotach, zresztą).

Jesli tarcza nie ma uszkodzeń, jest czytelna itd, to takie zżółknięcie nie przeszkadza, a wrecz dodaje uroku.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

 

Postaram sie zrobic lepsze zdjecie, ale niestety tarcza jest w kiepskim stanie, napis Tissot zmyty, znaczniki sekund tez, druga jest w dobrym stanie i tak zostanie.

 

Myslalem o tym aby kupic inna tarcze ale wtedy musialbym chyba 'kanibalizowac' z innego zegarka bo tarcz Tissot NOS to raczej chyba nie ma? W koncu to nie jest IWC czy Patek...

 

Czy w takim razie Twoim zdaniem ta tarcza byla orginalnie kremowa/biala?

 

Jak odnawaic to powiedzmy tak?

 

020.jpg

 

Mi ten 'zloty' kolorek starosci sie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Tarcza ewidentnie nadaje się do renowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.