Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kjack

Edox podróba?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

To mój pierwszy post na tym forum (i mam nadzieję że będę tu regularnie zaglądał)

Zakupiłem to coś na alleg.. za 135zł (licytacja)

Wydaje mi się że podróba ale dla pewności wrzucam zdjęcia

dodam, że na mechanizmie jest napisane RONDA 1 one jewel.

Proszę o pomoc, pozdrawiam

post-43953-0-16385900-1321466847_thumb.jpg

post-43953-0-17856100-1321466874_thumb.jpg

post-43953-0-30659300-1321466890_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że wartość jednokamieniowej rondy to ~ 20pln, jakoś ciężko mi uwierzyć żeby tkwiła w oryginale Edoxa..

No chyba że za chwilę ktoś zburzy moją opinię n/t marki :rolleyes:


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, wyczytałem na forum, że do edoxów były montowane mechanizmy rondy, ale szczerze mówiąc myślałem, że jak zdejmę dekiel, to ujrzę duży mechanizm ze znakiem klepsydry (tylko proszę się nie śmiac) a nie malutki mechanizm ronda i reszte przestrzeni wypelniona plastikową obwódką.

Dodam, że dekiel nie był oryginalny, o czym wiedziałem, jest od innego zegarka ale pasuje na rozmiar, dlatego też nie widze żadnych oznaczen zegarka.

 

Po dokładnym przyjrzeniu się ujrzałem, że na tym plastiku naokoło mechanizmu wybity jest nr 10654. Coś oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z zegarkiem u zegarmistrza, generalnie bez dekla trudno mu coś było ustalić, powiedział, że jest taka możliwość że to oryginał, po prostu jakiś tańszy starszy model, i być może takie był montowane w nim mechanizmy.

Znajdzie się ktoś kto dorzuci coś jeszcze od siebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić ten dekielek srebrny od innego zegarka (z jakimiś napisami botticcelli...) na inny, najlepiej bez napisów. Jest taka możliwość? gdzie mógłbym cos takiego dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że wartość jednokamieniowej rondy to ~ 20pln, jakoś ciężko mi uwierzyć żeby tkwiła w oryginale Edoxa..

No chyba że za chwilę ktoś zburzy moją opinię n/t marki :lol:

Zapominasz,ze Edox istnieje od lat.I od lat w sumie jest taka sama, srednio-niska marka.I zastosowanie takiej rondy wcale mnie nie dziwi.Wg. mnie oryginal.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.