Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość senek

Stwórzmy "narzędź dla mas"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość senek

Szanowni Państwo!

 

Tak pół żartem, pół serio...

 

Jest Was (a niech tam - nas :) ) miłośników i znawców czasomierzy grono niewąskie. Zdarza się również często, iż napatoczy się któś spoza kasty z nieodmiennym pytaniem: Jaki zegarek?

A opinie nasze/Wasze zwykle najprzeróżniejsze. Więc ja postulować niniejszym chciałbym:

 

:!: Zmieńmy świat! :!:

:!: Stwórzmy "narzędź" :!:

 

Z tego, co wyczytałem są wśród nas informatycy, więc wykonanie nie powinno nastręczyć większych problemów. A moja, bardzo zresztą ogólna, wizja owegoż "narzędzia" to rodzaj programu, który pozwoliłby zawęzić wybór zegarka do co najwyżej kilku potencjalnych modeli.

Cały proces opierać by się oczywiście musiał o kompleksową i przemyślaną ankietę (im więcej danych tym mniejsze odchylenie standardowe).

Efekt końcowy: dla nas frajda, dla nieoświeconych (być może) ułatwienie...

 

Co Państwo myślicie?

 

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworze od jakiegos czasu ( z ogromnymi przerwami :) ) właśnie taki "narzedz" który miałby pomagac w wyborze zegarka. Baza oparta jest o aplikacje PC SHELL umozliwiajaca tworzenie systemow ekspertowych. Dane jak na razie pochodza z katalogu Chronos.

Niestety projekt jest na razie w fazie alfa gdyz zawiera tylko 260 modeli, ktorych wybor nastepuje na podstawie kilku pytan (o rodzaj koperty, przedzial cenowy, bransolete, mechanizm oraz obecnosc stopera) i nie wykorzystuje najwiekszej zalety systemow ekspertowych czyli modulu wnioskujacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No, nawet interesujące. Będziesz się musiał Yargoth trochę napracować, bo aby program zawierał w miarę kompleksową bazę modeli należałoby ich umieścić około 5000 :roll: . Na ten moment dobrym punktem wyjścia dla osób które chcą nabyć czasomierz jest przestudiowanie naszej piramidy prestiżu. Mam kolejny pomysł: możemy stworzyć kolejną klasyfikację, ale już w oparciu o mechanizmy, jakość wykonania kopert itd. Co o tym myślicie :?:

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to bardzo ciezka praca. Mysle ze w tydzien przy mocnym samozaparciu mozna wprowadzic wiekszosc (tylko kto ma tydzien wolnego i wytrzyma tyle przy komputerze wklepujac informacje :) )

 

Co do nowej piramidy to mam pewne watpliwosci, gdyz nie sadze aby znalazlo sie zbyt wielu forumowiczow ktorzy posiadali wiekszoc z wymienionych tu firm (i to przez taki czas aby moc okreslic jego jakosc). Jeszcze gorzej z mechanizmami bo o tym moga rozmawiac tylko specjalisci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yargoth!

a moe byśmy Ci pomogli. Cała "kupa" tu nas - jak każdy wprowadzi kilka to się coś tam już uzbiera.

Zgłaszam się na ochotnika ( choć na komp. piszę raczej wolno - znacznie szybciej rusuję)

 

może napisz jak najlepiej Ci pomóc. Jaki format tekstu , rys. itp...

...z grafiką też mogę coś pomyśleć

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, tylko jest taki problem ze raczej nie mozna tego wykonywac rownoczesnie z takiego powodu, ze bardzo wazna jest kolejnosc wprowadzania a elementy musza sie znalezc w odpowiedniej kolejnosci w 3 miejscach (najpierw sa wymieniane nazwy, potem taka sama lista do zdjec a na koncu dopiero lista z dokladnymi opisami).

Niemniej wszystkim zainteresowanym udostepnie moja baze i fotki ( na razie jest to prowizorka bo zawsze sie wyswietlaja fotki Omeg :)).

Na razie wszystko wprowadzam zgodnie z Chronosem (od najdrozszych i alfabetycznie tak jak w katalogu) wiec mozna kontynuowac, mozna rowniez zrozszerzyc baze odpowiedzi ( u mnie np nie ma rodzaju zlota tylko sam material zloto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Yargoth,

zgadzam się z Tobą, że zrobienie takiego rankingu nie jest proste. Są jednak wśród nas tacy którzy potrafią sporo powiedzieć o klasie mechanizmów czy też jakości wykonania kopert, a więc myślę, że moglibyśmy oprzeć się na ich zdaniu i doświadczeniu. W każdym bądź razie nie jest to awykonalne chyba, że pomysł Wam się nie podoba to nie będziemy sobie tym głowy zawracać.

Co do systemu eksperckiego, to może warto pomyśleć o możliwości pomijania niektórych pytań. Zbyt szczegółowe potraktowanie tematu może początkującą osobę szybko zniechęcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji nie ma opcji ominiecia pytania ale nie jest to problemem (no moze poza tym ze trzeba poprawic kilkaset wpisow :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość senek

No to i ja się oczywiście dorzucę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych prosze o informacje z mailem bym mogl przeslac baze. Od razu zaznaczam ze to sama baza i bez PC SHELL'a nie ruszy (mozna jedynie na wyczucie zmodyfikowac baze w notatniku). Sam progam postaram sie dostarczyc na spotkanie klubu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.