Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chronofan

edox czy warto kupic

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam okazje kupic takiego edoxa za 350zł.czy warto?

post-46569-0-62705600-1328180010_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a założysz jeszcze czwarty i piąty temat jak nie dostaniesz odpowiedzi w 30 sekund?

 

Odpowiedz sobie sam na pytanie - co można stwierdzić po takiej miniaturze? A jeśli z zegarkiem jest wszystko ok, to sprawdź ile kosztuje nowy i odpowiedz sobie sam na pytanie czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu zdjecia wstawic nie moglem i dlatego tak wyszlo z tyi tematami.nie moge nigdzie znalezc ceny nowego wiec dlatego pytam tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To wejdź na poprzedni założony temat, wybierz edytuj, następnie pełny edytor i zmień temat tamtego postu na KOSZ.

 

A z takiego zdjęcia to chyba niewiele się dowiesz, chyba, że trafisz na fana marki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz usówam tamten temat.niestety dysponuje tylko takim zdjeciem.ogólnie zegarek zadbany,mechanizm kwarcowy,szafirowe szkło i paek ze skóry.tyle wiem.ale coto za model to juz niestety nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z takiego zdjęcia to chyba niewiele się dowiesz, chyba, że trafisz na fana marki :P

 

 

Ktoś mnie wołał? :)

 

Toż to kwarcowy EDOX ref: 70134 3 AIN

 

Mechanizm ETA F06.111 wyposażony w system EOL (End of Life)

Koperta stalowa średnica 38mm grubość 7mm

szkło szafirowe

WR 3 ATM - dekiel wciskany

koronka nie sygnowana

tarcza giloszowana, indeksy nakładane.

rok produkcji szacowałbym na lata 2000 - 2006 - obecnie model możliwy do kupienia jedynie w "drugim obiegu"

 

cena nowego zegarka jak pamięć mnie nie myli oscylowała w granicy 600 - 700 pln

 

skan z katalogu marki z 2001r modelu z czarną tarczą 70134 3 NIN (którego jestem szczęśliwym posiadaczem - katalogu i zegarka) ;)

 

001wmb.jpg

 

 

 

Ten Edox (czarna tarcza) był moim pierwszym "świadomie" kupionym zegarkiem - wtedy potrzebowałem dyskretnego, szwajcarskiego, punktualnego zegarka z datownikiem do oficjalnego / półoficjalnego stroju - Spełnił moje oczekiwania w 100%

 

Jeżeli chodzi o serwis - Tylko raz była taka konieczność - oddałem go do wymiany baterii (na gwarancji - wymienili mi też uszczelki za free)

 

Mam go od jakichś czterech lat i nie zamierzam się go pozbywać - i to nie tylko ze względów emocjonalnych ;)

 

 

 

Natomiast czego Ty oczekujesz od tego zegarka? Więc nie pytaj się "Czy warto go kupić?".... Sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie. ;)

 

Weź pod uwagę stopień zużycia zegarka (rysy, zadrapania)

Pamiętaj, że jest to raczej nieduży zegarek 38mm! - jeżeli masz nadgarstek jak Pudzian to hmmm... może dziwnie wyglądać...


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za wyczerpujaca odpowiedz.zakupilem tez takiego edoxa, czekam obecnie na przesylke.czy dowiedział bym sie od pana cos wiecej na jego temat?

post-46569-0-05332200-1328343155_thumb.jpg

post-46569-0-18432800-1328343165_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich informacji Pan potrzebuje?

 

Służę pomocą :)


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna pa takich zdjeciach ustalic autentycznośc.na co zwrócic uwagę.jakiej jakosci jest to zegarek i czy posiada jakies wady.pozdrawiam:)posiadam jeszcze taka fotografie:

post-46569-0-27382400-1328349464_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Nie ma zegarków bez wad :) - to tak jak z ludźmi :)

Lecz proszę pamiętać, że to co dla jednego jest wadą dla kogoś innego będzie olbrzymią zaletą ! :)

 

Co do oryginalności... raczej nie podrabia się kwarcowych zegarków tej klasy, więc może Pan być spokojny.

Zdjęcia niestety są słabej jakości, przez co grawer na deklu wygląda... niezbyt ciekawie, lecz tarcza jest ok.

 

Fotka katalogowa:

6200337rbrir.jpg

 

Odnośnie zegarka:

Model: 62003 37R BRIR

 

Szczegóły, łącznie z mechanizmem, wymiarami i ceną :) na stronie dystrybutora marki KLIK, więc o technicznych sprawach nie będę się rozpisywał...

 

Moje subiektywne odczucia: Nie podoba mi się. :)

 

Dlatego, że: Jest brązowy,jest złocony, jest kwarcowy a w dodatku funkcja GMT jest dla mnie zupełnie nieprzydatna.

 

 

Tak jak pisałem - to są moje odczucia - Dla Pana być może to są właśnie atuty tego modelu...

 

 

Jak rozumiem dokonał Pan już zakupu - więc to na co radziłbym zwrócić uwagę w użytkowaniu zegarka:

 

  • Zegarek ma wodoszczelność 5 ATM - więc nie nadaje się do pływania, moczenia itp - radziłbym unikać kąpieli z zegarkiem (również z uwagi na skórzany pasek).
  • Zegarek jest złocony - mimo iż wykorzystano w tym celu technologię PVD KLIKa więc tzw. "lepsze złocenie" należy pamiętać, że jest to tylko cieniutka warstewka, która nie będzie wieczna! z czasem powstaną na niej przetarcia (to jak szybko się to stanie zależy od sposobu używania przez Pana zegarka) sugeruję nie narażać zegarka na urazy mechaniczne i unikać kontaktu z chemikaliami!
  • Warto zapoznać się z instrukcją obsługi KLIK :)

 

Życzę miłego użytkowania!

W przypadku kolejnych pytań jestem do dyspozycji.


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wygladu to mi akurat sie podoba,funkcja gtm pewnie mi tez nie bedzie do niczego potrzebna.sprzedajacy poinformowal mnie ze pasek jest raczej do wymiany.nie chcial za bardzo pokazac co jest z nim nie tak.czy mozna taki pasek wymienic?i gdzie?zaniepokoilo mnie tez to iz na stronie apart-u ten zegarek kosztuje 2920zł ja za niego zaplacilem 767zł...to dość duza róznnica.teoretycznie zakup oplacalny ciekaw jestem jak bedzie w praktyce,ile taki pasek moze kosztowac i ewentualny serwis(choć jak napisal sprzedajacy sam mechanizm jest w 100%sprawny,tylko ten pasek...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek to żaden problem.

Skórzane paski dostępne są u każdego zegarmistrza w cenach... różnych :)(od 20 pln do 20 000 pln) :)

 

Dobierze Pan sobie na pewno coś co będzie pasowało.

z tym, że o ile dobrze pamiętam te Vauberts'y mają dość nietypowy wymiar paska (21mm) - w razie czego (gdyby były problemy ze znalezieniem paska tej szerokości) to 22mm też powinny się zmieścić :)

 

Odnośnie serwisu - jeżeli zegarek działa (jak deklaruje sprzedawca) - nie ma powodów do serwisowania, gdyby jednak coś było z nim nie tak - serwis raczej w Aparcie niż u "bateryjkarza" w markecie. (Tym bardziej jeżeli jest jeszcze ważna gwarancja!- 2 letnia).


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli bym chcial oryginalny pasek do tego wlasnie edoxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba by pofatygować się po niego do Apartu :)


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha.czyli istnieje mozliwośc zamowienia w aparcie.mardzo dziekuje za wyczerpujące odpowiedzi.sa dla mnie bardzo cenne.nastepny moj zakup to bedzie automat...narazie mam delbane wiec w dziedzinie automatów nie mam zbyt duzego doswiadczzenia.czy znajde jakiś do 2000tyś?polecil by pan jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tego całe mnóstwo!

 

Warto obejrzeć poradnik, pooglądać forum, sprecyzować oczekiwania dotyczące funkcjonalności zegarka.

 

Szczerze powiedziawszy... z automatów które miałem i mam, najbardziej zadowolony jestem z tego:

 

imgp5981q.jpg

 

imgp5983s.jpg

 

imgp5991.jpg

 

imgp5998uf.jpg

 

 

i kosztował mnie dużo mniej niż 2 000 pln :)


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny zegarek:)dziekuje za cierpliwe i wyczerpujace odpowiedzi.pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :) - polecam się na przyszłość.


... powinien być prosty jak zegarek Świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tego całe mnóstwo!

 

Warto obejrzeć poradnik, pooglądać forum, sprecyzować oczekiwania dotyczące funkcjonalności zegarka.

 

Szczerze powiedziawszy... z automatów które miałem i mam, najbardziej zadowolony jestem z tego:

 

imgp5981q.jpg

 

imgp5983s.jpg

 

imgp5991.jpg

 

imgp5998uf.jpg

 

 

i kosztował mnie dużo mniej niż 2 000 pln smile.gif

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/108775-poljot-23-jewels-automatic/page-2

;-)


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.