Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wasyl

Heuer Monza 150.501

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mija rok, od kiedy otworzyłem drżącymi rękami paczkę z USA, kiedy to moim oczom ukazał się taki widok:

monza4r.jpg

 

Po czyszczeniu, polerowaniu i naprawie Monza okazała się przefajnym zegarkiem na codzień, świetnie odnajdującym się w casualowych realiach XXI wieku.

Jako, że kończy u mnie roczek, postanowiłem strzelić jej kilka fotek i podzielić się nimi z Wami na Forum

gallery_225_706_1168358.jpg

gallery_225_706_697174.jpg

gallery_225_706_2504283.jpg

gallery_225_706_1687158.jpg

gallery_225_706_479922.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, zegarek rewelacja, strasznie mi się podoba, gratuluję nabytku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, jaka jest średnica zegarka. I jeszcze jedno - czy jest z nim związana jakaś ciekawa historia automobilowa?


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historii tego konkretnego egzemplarza nie znam, ale jako model - tak - jest w nim samochodowe DNA. Powstał jako limitowana edycja mająca uczcić zwycięstwo w F1 na torze Monza Niki Laudy , jadącego Ferrari w 1975 roku, który to team sponsorował Heuer. W istocie była to tańsza wersja Carrery - koperta wykonana z mosiądzu pokrytego czarnym lub zwykłym chromem - Carrery miały koperty stalowe. Czerwone elementy na tarczy nawiązywały do czewieni Ferrari. Początkowo edycja miała być limitowana, ale zegarek cieszył się na tyle sporym powodzeniem, że utrzymywał się w katalogu jeszcze w 1978 roku. W międzyczasie powstała także budżetowa wersja 150.510, która była oparta o kal 12, czyli dwunastogodzinny stoper.

Wymiary - szerokość 38,5 mm bez koronki i przycisków, grubość - 13 mm. Rezerwa chodu - ok 40h

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowny!

 

 

 

 

Wersja  w chromowanej kopercie to 150.511. 

 

 

http://www.onthedash.com/Guide/_Chronographs/77.Monza/Reference_150.511_%28Chrome%29/?show=13Monz150511GVL.jpg

 

 

 

W czarnej wersji  zakochałem się od pierwszego (tu) wejrzenia. I okazało się, że z wzajemnością  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, design Heuera z tamtych lat jakoś mi bardzo pasuje do obecnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny jest- ponad czasowy bez żadnego " ale"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miażdzy totalenie  :D  zdradź proszę gdzie go upolowałeś i co to za pasek na ostatnim foto <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny i jeden i drugi, wobec tego gratulacje,że udało wam się je zdobyć ale i podziękowanie za pokazanie tak ciekawych zegarków. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.