Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miliarder

Poljot 23 automatic - urwany wałek, opór przy kręceniu koronką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, o tuż prawdopodobnie urwał mi się wałek naciągu (element łączący koronkę z korpusem mechanizmu) oraz mam dziwny problem, który występował wcześniej w postaci, jeżeli ustawiałem godzinę i kręciłem koronką to tak do godziny 8 wskazówki poruszały się lekko, natomiast gdy zbliżałem się do godz 9 i tak aż to 1-2 strasznie ciężko nastawiał się zegarek. I w tym miejscu wskazówka minutowa stawała, mimo chodu sekundnika, wyglądało to tak, jakby mechanizm nie radził sobie z tym oporem. Po przestawieniu daty na kolejny dzień, znów wskazówki lekko chodziły aż do momentu tej godz 8.

Przepraszam, za mało techniczny język, ale dopiero poznaję budowę zegarków. Może któryś z kolegów orientuje się mniej więcej o co chodzi? I jakie będą koszty naprawy oraz polecą jakiegoś dobrego i taniego 'fachowca' na terenie Warszawy bądź też Łomży.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Adresy i opinie o warszawskich zegarmistrzach znajdziesz na forum za pomocą przeglądarki. A co do zegareczka to... Obawiam się, że będzie "buba"... :) . Nie wiem czy zerwałeś wałek w czasie kręcenia? Tak czy owak jak w tak delikatnym mechanizmie coś ciężko idzie to niechybnie znak by dalej nie kręcić!Jeśli pomimo to kręciłeś to się później nie dziw. W okolicach przekładni nastaw może być nie za ciekawie a i zapewne beczce i reszcie także się dostało. A, że to automat z łożyskowaniem ślizgowym wahnika to i tam może być nie za ciekawie. Może się okazać, że sensowniejszym posunięciem będzie wymiana całego mechanizmu jak jego "odbudowa". W Łomży jeśli jest nadal zegarmistrz a nie "paskozmieniacz" to z częściami/całym mechanizmem teoretycznie powinno być lepiej jak w centralnej Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo mój błąd w takim razie, kurna zobaczymy, zegarek wcześniej naprawiałem w Olsztynie, jakieś 2 lata temu i przed oddaniem do serwisu miał podobnie. Dziś zaniosłem właśnie zegarek w Łomży do małego zakładu, na osiedlu podobno człowiek zna się na rzeczy, znajomy polecił. A 'paskozmieniaczy' w mieście pełno to fakt. Narazie nie znam diagnozy bo zostawiłem zegarek, bo zegarmistrza nie było, po 14 mam dzwonić to opowiem o problemie. Zobaczymy w takim razie co z tego wyjdzie i jakie koszty będą. Dzięki Ritter za przybliżenie tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może orientujesz się w jakich cenach może chodzić cały mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Na Allegro jest stosunkowo sporo mechanizmów Poljot2627.H. Od strony tarczy mechanizmy są kompatybilne z innymi manualnymi Poljotami, które można rzec są wręcz popularne i w żadnym razie kiepskie. Tak więc jeśli oddałeś do zegarmistrza to zapewne niedrogo może to i owo wymienić przy okazji konserwacji mechanizmu. Jeśli lubisz ten zegarek to rozejrzyj się za całym mechanizmem. Zegarmistrz przełoży tarczę, wskazówki i osadzi w starej kopercie i będziesz miał zegarek na co dzień. 2 lata bezawaryjnej pracy dotychczasowego to trochę krótko jak na ten mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem telefon, że wałek nie jest urwany, teraz zegarek jest na obserwacji co do tego problemu z poruszaniem się wskazówek od godz 8. Wieczorem zadzwonię i dowiem się, co dalej. Ten pomysł z wymianą mechanizmu, jest dobry, podpytam się co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek właśnie odebrałem, okazało się, że to przez ten wałek całe zamieszanie, dowiedziałem się, że zegarek jest w dobrej kondycji, 10zł mnie zainkasował i w razie czego mam się zgłaszać. Poczciwy facet i zna się na rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

I bardzo dobrze, że tak się to zakończyło. Przynajmniej nie będziesz miał odczucia, że nosisz zegarek z felerem. Poleć Kolegom zegarmistrza dokładniej. Dzięki temu może "nie zniknie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to ująłeś w słowa, bo mam tak samo, musi być idealnie sprawne wszystko :) ok tak też zrobię.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.