Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maniamana

Czy ktoś wie cokolwiek o szwajcarskiej marce KURZ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć coś więcej o szwajcarskiej marce zegarków KURZ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Szwajcarska marka z tego co wynalazłem jakiś 1 egzemplarz tak sygnowany w otmętach sieci. Wrzuć zdjęcie swojego zegarka wraz z mechanizmem - zawsze coś więcej spróbujemy wywnioskować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurz to znany sklep jubilersko-zegarkowy w centrum Zurichu na ulicy kolejowej (Bahnhofstrasse 80).. taki luksusowy deptak :( Swoją drogą, fajny mają zegar na fasadzie, taki grający z dzwonkami (carillon).

Być może kiedyś w swojej histori wypuścili jakiś zegarek sygnowany marką sprzedawcy. Takie rzeczy się zdarzały..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcia zewnętrzne, trudno mi było zrobić zbliżenia. Na tarczy jest napisane Kurz, 17 jewels, Swiss. Na odwrocie zegarka widnieje symbol AK w kółku oraz informacja 18K 0750. Koperty nie umiem sama otworzyć, boję się, że coś zniszczę:/

 

http://pokazywarka.pl/71uw58/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marki jako takiej w bazie danych firm zegarkowych nie odnotowano. Jednak tak jak napisał kol.Taktic - i zdjęcia zdają sie to potwierdzać - może to być zegarek na zasadzie jubilerskiego wyrobu z gotowym mechanizmem. Materiał wykonania koperty nasówa "lokatówkowe" przeznaczenie jak też po prostu elegnację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marki jako takiej w bazie danych firm zegarkowych nie odnotowano. Jednak tak jak napisał kol.Taktic - i zdjęcia zdają sie to potwierdzać - może to być zegarek na zasadzie jubilerskiego wyrobu z gotowym mechanizmem. Materiał wykonania koperty nasówa "lokatówkowe" przeznaczenie jak też po prostu elegnację.

 

Dziękuję za odpowiedź! Co to znaczy z gotowym mechanizmem? Zegarek jest też nakręcany, jeżeli ma to jakiekolwiek znaczenie. Co to znaczy "lokatówkowe" przeznaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzę armian mial na mysli to że wartość kruszcu w tym zegarku jest wartościa dominująca w cenie. Czyli mowiąc prośćiej jest wart tyle ile jest warte zloto w kopercie i bransolecie. Na zapieciu bransolety tez powinna być próba złota. Co do mechanizmu to dom jubilerski KURZ kupił iles mechanizmów od producenta mechanizmów i obsadził je w złoto. Pewnie tez nie sam to obsadzał tylko zlecił firmie. Miałem w ręku zegarek KURZ i cechowało go to że było po nim widac że jest złoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacek 62, faktycznie na zapięciu jest też sygnatura. Postaram się jakoś otworzyć kopertę i zrobić dobre zdjęcia mechanizmu. Chciałabym wiedzieć o zegarku jak najwięcej, także o okres w którym został wyprodukowany. Na razie obstawiałabym stylowo lata 60, ale wszystko jest możliwe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak sądziłem, bardziej jest to wyrób jubilerski, gdzie zegarek jest niejako tylko "dodatkiem" do bransoletki. Jeżeli faktycznie wyrób jest wykonany ze złota lub platyny, to prawdopodobnie wartość bransolety jest o wiele wyższa niż wartość samego zegarka. No chyba żeby coś nas bardzo zaskoczyło, po zajrzeniu do środka :(


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek trafił w 10, mechanizm gotowy czyli konstrukcja od producenta gotowych mechanizmów kt. dostarczano do bardzo wielu firm i manufaktur, co pozwalało na szybko składać "własne" wyroby i dawało pewną gwarancję trwałości wyrobu - jednak w tym przypadku tak jak zauważyliśmy wcześniej wartością nadrzędną było lokowanie funduszy w złoto. Podejrzewam ,że w środku mieszka pan AS bądź FHF - patrząc na czas powstania zegarka. Czekamy na zdjęcia serduszka czasomierza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go otworzysz to mozesz znaleźć cos podobnego http://www.ebay.co.uk/itm/ETA-Cal-2412-Hand-winding-1965-6-75-dial-KURZ-/140488841731?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20b5c99a03 tylko ten jest damski. Pewnie też byl obsadzony w złoto ktore poszlo do tygla. Jak widzisz na dołączonym zdjęciu mechanizmu pod znakiem "+" sa cyferki (literki pewnie też) odczytaj je i wbij w wyszukiwarke na stronie http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&IWC_56_19H7 i bedziesz miala wszelkie dane techniczne często z latami produkcji. Jeżeli Cie nurtuje pytanie czemu ktos wolał sprzeac na złom złoto od sprawnego zegarka to jak zwykle chodzi o kasę. Ebay łącznie z paypalem pobiera łącznie do 20% wartości sprzedawanego przedmiotu. A poniewaz większość takich precjozow kupują ludzie zainteresowani tylko złotem to po co tracić 20% jak można samo zloto posłać do http://www.ukscrapgold.co.uk/?gclid=CKrGgfzD-qsCFcRO4QodcRHSlQ. A, jak oddzielisz mechanizm od złota to zważ bransolete z deklem i będziesz miala wartość zegarka z dokładnościa do kilu procent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa dziwna - na mechanizmie napisane jest tylko Swiss i 17 jewels, nic poza tym, także na we wnętrzu koperty nie ma żadnej informacji, kompletnie nic, za to jest jakby porysowana w środku, ma ryski wzdłuż ścianek, niestety nie zrobiłam zdjęcia, ale proszę, oto serducho:

 

KURZ SERCE

 

http://pokazywarka.pl/3j1mmz/

 

Może falsyfikat to jest jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa dziwna - na mechanizmie napisane jest tylko Swiss i 17 jewels, nic poza tym, ...

 

 

Czy pod balansem są jakieś oznaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pod balansem są jakieś oznaczenia ?

 

Spytam jutro zegarmistrza (nie jestem w stanie go sama otworzyć, nie mam narzędzi, a on jest na styk dopasowany). Sam się zdziwił, że nie ma żadnych oznaczeń, ale może nie chodziło mu o balans. Proszę wybaczyć moją ignorancję, ale nie wiem gdzie balans w zegarku jest, więc nawet gdybym mogła go otworzyć na to pytanie bym nie odpowiedziała :lol: (z tego co wyczytałam w Internecie to jest to kółeczko na samej górze, z klejnocikiem...?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne że jest to szwajcarski mechanizm AS 1977, lub bardzo pokrewny

taki jak ten:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&AS_1977_2

Rocznik pomiędzy 1972-1978. Mechanizm chyba dobry i trwały (zresztą skoro do dzisiaj chodzi..), ale nie masz się czym przejmować, bo nie jest to żaden drogocenny mechanizm. Ot, taka masówka z tamtych lat.

I w zasadzie na tym się nasza rola kończy. Bo jeżeli główną wartością w tym zegarku są materiały do niego użyte typu złoto, platyna... to powinno być to raczej wyceniane przez jubilera, a nie przez forum zegarkowe :lol:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Sam się zdziwił, że nie ma żadnych oznaczeń, ale może nie chodziło mu o balans. Proszę wybaczyć moją ignorancję, ale nie wiem gdzie balans w zegarku jest, więc nawet gdybym mogła go otworzyć na to pytanie bym nie odpowiedziała :lol: (z tego co wyczytałam w Internecie to jest to kółeczko na samej górze, z klejnocikiem...?).

 

Balans to takie "kółko", które w sprawnym zegarku wykonuje ruchy torsyjne, tzn. obraca się w prawo i w lewo naprzemiennie.

A ten klejnocik nazywa się kamień i służy do łożyskowania osi balansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balans to takie "kółko", które w sprawnym zegarku wykonuje ruchy torsyjne, tzn. obraca się w prawo i w lewo naprzemiennie.

A ten klejnocik nazywa się kamień i służy do łożyskowania osi balansu.

 

 

Dziękuję w takim razie za pomoc! Informacji tych szukałam dla siebie, zegarka sprzedawać nie zamierzam, co więcej - zegarki kolekcjonować zaczynam, więc pewnie jeszcze trochę postów na tym forum zamieszczę (a po drodze trochę się dokształcę zegarkowo) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję w takim razie za pomoc! Informacji tych szukałam dla siebie, zegarka sprzedawać nie zamierzam, co więcej - zegarki kolekcjonować zaczynam, więc pewnie jeszcze trochę postów na tym forum zamieszczę (a po drodze trochę się dokształcę zegarkowo) :lol:

 

W takim razie serdecznie witam nową koleżankę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.