Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pane

Casio G-SHOCK GD-100-1AER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chciałbym się przedstawić. Mam na imię Paweł i mam 21lat ;) Moje doświadczenie z zegarkami jest bardzo małe. Zegarek posiadałem ostatnio gdy miałem 10 lat. Po tym czasie nie posiadałem żadnego zegarka aż do ostatniego tygodnia gdy za pomocą allegro nabyłem Casio G - Shock GD-100-1AER. Dowiedziałem się że istnieje wiele podróbek tego zegarka (jak i innych modeli) co mnie zaciekawilo i zacząłem szukac mojego modelu w internecie. Okazało sie że nigdzie nie moge znaleźć identycznego wzoru jak mój. Nie moge również znaleźć instrukcji obsługi do tego zegarka.

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje na temat tego modelu, a już tym bardziej za instrukcje obsługi bo nawet nie potrafie ustawić w nim godziny ;)

Oto zdjecia tego zegarka :

post-49813-0-36573100-1337625896_thumb.jpg

post-49813-0-75908900-1337625956_thumb.jpg

post-49813-0-56487700-1337625964_thumb.jpg

post-49813-0-97610300-1337626005_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajacy nazywa sie jack625 , zaz cholere nie wiem jak ustawic godzine w tym zegarku ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj wciśnięty przycisk A (lewy górny), wejdziesz wtedy do funkcji edycji, przyciskiem podajże C (lewy dolny) przełączasz dalej, a tymi po prawej ustawiasz(górnym +1 h, dolnym -1 h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy naciskam przycisk A to zapala sie podswietlenie i nic wiecej sie nie dzieje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciskasz ten przy którym jest "ADJUST" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ten zegarek to podróbka, podświetlenie powinno się włączać przyciskiem B (prawy górny, masz nawet oznaczenie LIGHT pod nim) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm obawiam sie ,że to fake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to już wiem :(

Panowie poradźcie mi coś bo pierwszy raz w życiu coś takiego mi się zdarza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do sprzedającego, że sprzedał Ci nie oryginalny produkt, i żądasz zwrotu gotówki oczywiście odsyłając zegarek. Możesz też zgłosić to do Allegro, bo na aukcji nie napisał że to podróbka/replika więc oszust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie allegro po fakcie nic nie da

po prostu zarządaj zwrotu gotówki a jak beda problemy zgłos na policje oszustwo internetowe - szybko mu sie do du...y dobiorą

wydrukuj wszystkie maile ,aukcje itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opisie ani słowa "CASIO" więc może być problem to jest celowy zabieg, spróbuj po dobroci zwrotu gotówki w razie braku wspópracy ze sprzedającym w miescie gdzie mieszkasz (jeżeli mieszkasz w mieście, a jak nie to w najbliższym) jest rzecznik praw konsumenta oni ci pomogą za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia co jest w opisie na zegarku marka stoi jak wół -CASIO :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokladnie jak mowicie , osobnik napisal mi w mailu ze nigdzie nie ma napisane ze jest to casio, lecz zrobilem jak mowi seiken napisalem ze zdjecie przedstawia produkt na ktorym jak byk widac napis casio, w dodatku g-shock to produkt wylacznie tej firmy. Po za tym on napisal jeszcze że jak na taka cene to to nie moze byc zegarek firmy casio... no normalnie facet sie osmiesza... Napisalem mu dla porownania czy lezeli ktos sprzedaje samochod i napisane jest ze "sprzedam passata" to to nie jest Volkswagen? lub gdy kosztuje 2000 to wtedy też nie moze to być VW? Sprzedajacy nie powazny strasznie jest ;/ a tego nie lubie jak ktos traktuje allegro jak piaskownice :/ Jeżeli nie bedzie chciał zwrocic pieniedzy to faktycznie zglosze fakt na policji i jak pisze hcm zglosze sprawe u rzecznika praw konsumenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co cudować, pisać wprost - ów zegarek jest podróbą (zarówno Casio jak i G-SHOCK to zastrzeżone znaki towarowe), handlowanie podróbami jest nielegalne...

Nie ma co się przekomarzać kto co "powinien się domyślić", czy miało miejsce "umyślne wprowadzenie w błąd"...

On nie ma prawa wystawiać tego zegarka na sprzedaż. Dane kontaktowe gościa masz, pieniędzy nie odda to na policje doniesiesz.

 

Jak gość ma trochę oleju w głowie to przeprosi, odda kasę, przyjmie zegarek i będzie udawał że nigdy nic się nie stało.

 

Informuj o przebiegu sprawy bo to ciekawe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie najpierw musisz dostac pieniądze a potem wyślij zegarek NIE ODWROTNIE ! ! ! bo sie pozbedziesz dowodu i nie idz na układ że - to wysyłamy na trzy cztery. najpierw kasa a potem wysylka. gdzie mieszkasz napisz moze macie rzecznika, jak tak to odrazu do nigo idz oni cie szczegółowo poinstrują. może nawet napiszą do gościa, jeżeli jest sprzedawcą musi odpowiedzieć na pismo w ciągu 2 tygodni jak nie to karę dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uświadom faceta ,że jak zgłosisz na policję to juz bedzie po ptakach bo nawet jesli zwróci kase to i tak sprawa bedzie

Rzecznik praw konsumenta nic nie zrobi powie ,że tym musi zająć sie najpierw policja

jestem na etapie przerabianiu podobnej sprawy z tabletem

dlatego radze wydrukowac - korespondencje , kopie przelewu, dane sprzedawcy, i scan z aukcji , wszystko razy 2

poczekasz zapewne troche czasu ale facet bedzie płakał i to bardzo

nie wiem jak u Ciebie jest ale ja zgłoszenie zrobiłem w swojej komendzie przez internet

na drugi dzien zadzwonili potem przyszedł policjant spisał wszystko

sprawa jest w prokuraturze ja nawet nie ruszyłem "tyłka" z domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grim. dzieki za rade :) Bede informowal was na bieżąco.

@hcm To chyba oczywiste że najpierw czekam na pieniądze aż tak glupi nie jestem ;) Mieszkam w Kłodzku z tego co wiem to jest u nas rzecznik praw konsumenta.

@seiken Dobry pomysł, zaraz sie do tego zabieram. Mam nadzieje że nastepnym razem facet sie dwa razy zastanowi zanim wystawi podrobiony przedmiot na aukcje.

 

Dziekuje wam bardzo za zainteresowanie i pomoc. O dalszym przebiegu sprawy bede informowal.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający zaskakuje mnie z każdym mailem. @hcm się wstrzelił, ponieważ allegrowicz odpisał mi, że owszem odda pieniądze jak tylko zegarek dojdzie z powrotem do niego :blink:

Chyba myśli, że ma doczynienia z osobą na jego poziomie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dobiega końca. Dzisiaj otrzymałem pieniądze.

Dziękuję za wasze podpowiedzi i pomoc ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gniewaj się wcale nawet nie pomyślałem że możesz być głupcem, napisałem to co myślałem.

Fajnie że dobrze się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie gniewaj się wcale nawet nie pomyślałem że możesz być głupcem, napisałem to co myślałem.

Fajnie że dobrze się skończyło.

Hehe nie gniewam się ;)

Za chwile idę na pocztę odesłać zegarek, a potem może w ramach poprawienia sobie humoru skocze do galerii i może jakiś ustrzelę nowy zegarek tym razem z zaufanego źródła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.