Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kjp82

Sieko Premier - rysy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem zegarka Seiko Premier SNAD29P1, wszystko jest ok poza jedną kwestią. Otóż zauważyłem,że zegarek bardzo szybko się rysuje, właściwie chodzi tylko miejsca stali wypolerowanej na wysoki połysk, koperta, w szczególności wokół szkiełka. Zegarek nie jest katowany w żaden sposób i czasem się zastanawiam skąd biorą się te wszystkie rysy, od mankietu koszuli? ;) Chciałbym się dowiedzieć czy jest to normalne i po prostu mam się z tym pogodzić?

Pytam dlatego, iż posiadam także Citizena na bransolecie, wprawdzie z dolnej półki cenowej jednak rysuje się znacznie wolniej (szybciej pojawiają się zółte przetarcia niż rysy;)

Drugie pytanie, czy taki zegarek można wypolerować?

 

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(... ) chodzi tylko miejsca stali wypolerowanej na wysoki połysk, koperta, w szczególności wokół szkiełka. Zegarek nie jest katowany w żaden sposób i czasem się zastanawiam skąd biorą się te wszystkie rysy, od mankietu koszuli? ;) Chciałbym się dowiedzieć czy jest to normalne i po prostu mam się z tym pogodzić?

(...)

Drugie pytanie, czy taki zegarek można wypolerować?

 

Witam,

potwierdzam Twoje spostrzeżenia> to szalony pomysł wykonania pierścienia wokół szkła na wysoki połysk, owszem ładnie wygląda, ale tylko w chwili kupna :). Przy normalnym użytkowaniu rysuje się. Materiał mankietu koszuli etc. "łapie" kurz, drobiny piasku i działa jak papier ścierny. Dodatkowo zegarek jest dość gruby i to również czyni go podatnym na uderzenia/przytarcia.

Co do polerowania > przeczytaj np. ten wątek. Stosuję opisany tam przeze mnie sposób :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.