Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lejkumkejkum

citizen AT4008-51E szukam instrukcji po polsku

Rekomendowane odpowiedzi

witam,dostalem zegarek w prezencie bez instr.po polsku,znalazlem instr.po angielsku lecz ja jestem beton z anglika,proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Jestem nowym użytkownikiem więc z góry przepraszam za ubogą wiedzę na temat zegarków ale przejdźmy do tematu...

Nie zakładam nowego wątku ponieważ moje pytanie związane jest z tym zegarkiem, no prawie tym samym a mianowicie

AT4004-52E który różni się tylko kolorem...chyba:)

Pytanie dotyczy kontroli radiowej tzn zegarek posiada 5 zdefiniowanych miast niestety żadne z nich nie odpowiada naszej strefie czasowej (najbliżej jest Londyn ale różnica 1h) Przechodząc na tryb manualny czyli A-TM wybieram godzinę ręcznie OK ale mogę zmienić tylko "godzinę" nie mam wpływu na minuty i sekundy...Według instrukcji w trybie A-TM kontrola radiowa jest wyłączona i zegarek na miesiąc może mieć poślizg +-15s.

Więc moje pytanie brzmi Jeżeli mój zegarek będzie miał poślizg -+15s (na razie nie ma :) to jak go poprawnie ustawić mie mając możliwości zmiany sekund??...

 

Chyba że kontrola radiowa działa co do minut i sekund tylko godzinę ręcznie ustawiamy ale to tylko moje domysły

Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam fosciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio kupiłem zegarek z tym samym mechanizmem tylko w kolorze czarnym (model AT4007-54E). Niestety po raz pierwszy spotkałem się z zegarkiem kontrolowanym radiem w którym nie można dowolnie ustawić strefy czasowej (jest to mój 6 Citizen Radio Controlled ). W modelu tym można ustawić na noc strefę LON wtedy zegarek ustawi dokładny czas Londyński a rano ustawić na A-TM gdzie możemy mieć nasz czas polski zegarek przestawi się o 1 godzinę. Nie jest to rozwiązanie zbyt komfortowe. Ja swój chyba sprzedam.

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulferm dokładnie tak jak piszesz, niech zegarek chodzi na A-TM, a raz w miesiącu, na noc przełączyć na LON żeby dokonał korekty i z powrotem przełączyć na A-TM. Innego sposobu nie widzę ;/;/;/..... f*ck zegarek kupiłem w Kanadzie gdzie aktualnie przebywam, nie wiedząc że w Europie tylko w Anglii będzie poprawnie działał. Szkoda że ma funkcję z której nie będę korzystał po powrocie do Ojczyzny...

Zegarek po Przełączeniu na A-TM powinien dokonywać kontroli radiowej w celu korekty minut i sekund a jedynie użytkownik manualnie ustawiałby godzinę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam AT4008-51E, u mnie ten problem rozwiązałem tak - w citizenach ustawia się pozycję 0. Zamiast 12tej ustawiłem 1wszą (w nocy oczywiście) i czas londyński przesunął się o 1h, tak więc jest ok. Jedyny mankament jest taki, że zmiana dnia tygodnia i zmiana daty na datowniku będzie o 1 w nocy zamiast o 12tej, ale z tym można żyć ;) - czego oczy nie widzą tego sercu nie żal ;)

 

Pozdrawiam,

Kruger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.