Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kvas95

problem z bateria sloneczna

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie posiadam zegarek g-shock gs-1300 z bateria ładowana przez panel sloneczny zegarek dostalem na urodziny i z tego co wiem spedzil sporo czasu w ciemnym pudelku , teraz zegarek niechce sie wlaczyc pomimo ze byl juz naswietlany przez 24h swiatlem slonecznym i lampą ledową , problem jest taki ze niemam gwarancji , czy moge zrobic cos poza oddaniem do serwisu ? a jezeli jest tylko taka opcja to ile by mnie to kosztowała naprawa ( uwzgledniajac brak gwarancji ) bardzo dziekuje za jakokolwiek odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności potrzymaj go jeszcze kilka dni na słońcu, ale możliwe że akumulator padł całkowicie. Jaki numer masz wybity z tyłu na deklu?

 

Koszt samego akumulatora to około 50-70 zł, wymienia się go równie łatwo jak normalną baterię. Z wymianą w serwisie pewnie około 100-130 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5040 to numer wybity przed nazwa modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o ośmioznakowy numer tego typu:

 

8LB2d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na końcu powinna być literka, więc rozumiem, że to nie 1, a literka I jak Ireneusz. :)

 

Tak więc Twój zegarek pochodzi z sierpnia 2009. Jeśli nigdy nie był używany, to akumulator zdecydowanie zbyt długo leżakował w stanie rozładowania, a w takich warunkach zachodzą w nim nieodwracalne przemiany. Jego maksymalna pojemność to w najlepszym przypadku około dwóch lat, przy założeniu że był maksymalnie doładowany (a prawdopodobnie nie był) i nigdy nie był wyciągany z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to literka I , więc rozumiem ze jedyna opcja to wymiana tego akumulatorka w serwisie , czy przez to ze tak długo niemiał kontaktu z pradem czas wplynal na niego bardziej niekorzystnie ? (mam na myśli że naprawa jakis innych czesci lub wymiana jakis innych podzespołów niz sama bateria)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaria podzespołów innych niż sam akumulator jest mało prawdopodobna, także po jego wymianie zegarek powinien działać bez problemu.

 

Najlepiej będzie, jak o koszty akumulatora i jego wymiany zapytasz sam serwis. Skorzystaj z formularza kontaktowego na stronie Zibi: link.

 

Jak wspomniałem wcześniej, dla pewności możesz potrzymać go na parapecie jeszcze ze dwa dni, ale mając doświadczenia z Giezami mogę Ci powiedzieć, że całkowicie rozładowany, ale sprawny akumulator powinien naładować się do poziomu umożliwiającego całkowicie normalne funkcjonowanie zegarka już po kilku godzinach, i to w pochmurny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że kopie ale mam pytanie, mój zegarek jest z 2011 roku poziom baterii odkąd go mam jest na M.
Pytanie: Ile powinno zająć naładowanie sprawnego akumulatora od M do H? Bo z tego co czytałem w instrukcji to już powinno dawno być na H... czy możliwe że z aku jest coś nie tak? Zegarek mam ok 2 tyg staram się go eksponować na światło słoneczne, spędził kilka godzin na balkonie nosze go na codzień nie przysłaniając tarczy ubraniem i ciągle M. Model zegarka: G-5600E-1D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Następny chce od ręki H facepalm.gif

Ciesz się że widzisz M bo jak wpadnie na H to już tak zostanie, chyba że zegarka będziesz używał jako latarki  ;)

Ludziska ładują nowy "łocz"pod lampami i innymi zapalniczkami mosking.gif

Nawet nie wiedzą że robią krzywdę akumulatorkowi  :unsure:

Mając M wszystkie funkcje działają i spokojnie nosząc na łapce od dziennego światła w 2-3 tygodnie się naładuje, bez potrzeby jego przegrzewania od słońca czy sztucznego światła  -_-

Rozumiem jak jest na L to trzeba sztucznie podładować aby nie zaszkodzić baterii a tak to po co?

Dobrze że nie ma pokazanej baterii w % bo jak Ktoś by miał np. 99% to by ładował na maksa aby pokazało 100  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko po prostu zmartwił mnie fakt iż instrukcja mówi o 5 minutach w słoneczny dzień a u mnie cały słoneczny dzień na ręku nie wywołał zmiany na wyświetlaczu stąd pytanie. Martwię się czy aku mógł się uszkodzić stracić na pojemności przez zaleganie w magazynie, ogniwo działa na pewno bo prawidłowo reaguje na promienie słoneczne/światło sztuczne gdy jest uśpiony wybudza się przy nawet małej ilości światła. Zobaczymy jak się sprawa rozwinie ponieważ jest to zegarek codzienny liczę że tak jak piszesz w około 2 - 3 tyg i wskoczy na H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5min w słoneczny dzień zapewnia mocy na cały dzień używania zegarka a nie na zmianę z M na H :)


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.