Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

puma

Bulova-prośba o identyfikację.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jesli ktoś zna ten zegarek to proszę o jakieś dane. Ja wiem tylko że to szwajcar i że jest prawdopodobnie złoty (9 karatów) ale nie ma na to oznaczenia na dekielku. Nie mogłem znaleźć takiego w sieci. Jaka jest orientacyjna wartość tego zegraka?

 

img0320kc.jpg

 

img0323ij.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0324ua.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0325zz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

img0326ts.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1965 roku ta amerykanska firme nabyła szwajcarska Uniwersal Geneve]

Tutaj mozesz sprawdzic orientacyjny okres produkcji [zdjecia słabe] Bulova Watch Company: History, Date Codes and Symbols

Natomiast co do wartosci to bedac juz jakis czas na forum znasz odpowiedz ;) ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na werku jest sygnatura ETA 6497 i symbol Y3. Z tego co wywnioskowałem to nie jest stary zegarek. Werk jest co najwyżej z 2010 r.

Czy symbol Y3 mówi o tym że to "żółty" mechanizm? Czy zegarek przedstawia jakąś wartość kolekcjonerską (nie mam na myśli konkretnej kwoty w zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że tam jest Y3? Oznaczenie "litera + cyfra" to u Bulowy kod daty produkcji, ale nie znam kodu z Y.

Zerknij TU

Zegarek jest łądny, ale czy kolekcjonerski? Raczej nie, choć wszystko może być przedmiotem kolekcjonerstwa


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny że jest Y3. Może chodzi o to że datowanie (na stronie Bulowy) Unitasa jest do 2001 roku. Ale jak się "wejdzie" na oznaczenia mechanizmu Ety (ich logo jest na mechaniźmie) to jest on datowany na 2010r (tylko nie jest to złoty żółty mechanizm).

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&ETA_6497_1

Innego wytłaumaczenie nie widzę ale jestem laikiem w tej dziedzinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ranfta zdjęcia są bardzo często poglądowe, a tego typu popularne werki występują w wielu odmianach wykonania - zależy od zamówienia. Ponadto producenci zegarków często w różnym zakresie sami werki modyfikują.

Niestety, nie wiem, co to Y3 oznacza - może ktoś bardziej obeznany z młodszymi zegarkami sie wypowie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.