Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

liki

Eterna - czy warto robic renowację i ew. gdzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zapytać czy warto oddawać zegarek do renowacji tarczy.

Na razie mam jedną ofertę z Warszawy (kontakt z allegro) za chyba normalną cenę 170 zł, ale sam się zastanawiam czy kombinować,

W założeniu miał to być zegarek do garnituru więc z "ładny".

Wiem że muszę jeszcze wymienić koronkę ale to nie problem.

Chciałbym też dorobić przeźroczysty dekiel ale to już kompletnie nie wiem gdzie zrobić, może ktoś poradzi ?

 

img2152o.jpgimg2144c.jpg

30391880752.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto,nie warto....zalezy np jak tarcza po renowacji bedzie wygladac,a to zawsze niemal ryzyko......no i koszta.

Nowa tarcza,mycie i smarowanie werku,koronka ,przeszklony dekielek,polerowanie koperty jesli stalowa lub chromowanie,pasek to lekko liczac okolo 5oopln........p.s.ja swoje dekielki "robie"w prywatnym zakladzie produkujacym narzedzia precyzyjne[dostarczam dekielek plus szkiełko i za okolo 60zł mam gotowy ,idealny "tył"zegarka]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto,nie warto....zalezy np jak tarcza po renowacji bedzie wygladac,a to zawsze niemal ryzyko......no i koszta.

Nowa tarcza,mycie i smarowanie werku,koronka ,przeszklony dekielek,polerowanie koperty jesli stalowa lub chromowanie,pasek to lekko liczac okolo 5oopln........p.s.ja swoje dekielki "robie"w prywatnym zakladzie produkujacym narzedzia precyzyjne[dostarczam dekielek plus szkiełko i za okolo 60zł mam gotowy ,idealny "tył"zegarka]

Liczę sie z kosztami ale wlasnego drugiego tekielka nie ma, a ten co jest to oryginalny Eterny ze znacznikami przeglądów z lat 40-42 i nie chciałbym w nim robić otworów.

Koperta jest już z lekka odnowiona a szkiełko nasparowane co do werku to też OK, w końcu kupiłem od zegarmistrza :-)

Koronka to fakt lipa z jakiejś rakiety ale Pan zegarmistrz nie miał nic pod ręką do dopasowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro to mówić, ale raczej do przemalowania - chodzić w takim stanie raczej nie wypada. no niestety... szkoda, bo to zawsze zniszcznie jakiejś historii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia - sprzedać ten, kupić taki, jaki Ci odpowiada


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sugestia - sprzedać ten, kupić taki, jaki Ci odpowiada

E.. no... dopiero co go kupiłem, jest wielki płaski i stary, ale zasługuje na nową twarz.

Mam kilka ofert i z tego co czytałem tu na forum to:

chronostar (Łódź) i głowaccy (Warszawa) to dwie fajne firmy.

Tylko którą wybrać, ceny podobne a na zdjęciach ich prace wyglądają bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uwazasz...Za pieniadze ktore włozyłes plus renowacja -oryginalny jest w zasiegu......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.