Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

generał

Operacja bez dyplomu..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie. Naszła mnie ochota na zabawę "zrób to sam" mam do tego idealnego pacjenta, niedawno się zgłosił, nie z własnej woli. Nazywa się TIMEX i był kiedyś dawany w prezencie do fajek Marlboro dla najaktywniejszego palacza... O co chodzi? Były właściciel nie wiem co zrobił, ale spowodował ładne wżarcie się koperty. Pytałem paru zegarmistrzów i żaden nie jest w stanie mi go odrestaurować, a powodem dlaczego tak się stal wżarła jest najprawdopodobniej kwas mlekowy (pot) wydzielany przez ciało. Chcę spróbować sam to zrobić, ale nie wiem jak się za to zabrać. Każda podpowiedź będzie przydatna! Pozdrawiam.

timex

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby na pewno stal?-chyba tylko dekielek.

Sam raczej nic nie zrobisz z kopertą...

Lepiej go nie zakladaj  bo się uczulenia nabawisz od tej "stalowej "koperty :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta nie jest stalowa - to tak zwany "base metal" pokryty chromem. Jedyna opcja to profesjonalna renowacja - szlifowanie, uzupełnienie ubytków i ponowne pochromowanie. Czy warto, to sam musisz zdecydować. Może lepiej ponownie przystąpic do zawodów w paleniu ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie douczyć, czy jeżeli, powłoka wżarta zostanie zeszlifowana i zostawię goły metal, mogę nabawić się uczulenia tak jak pisał cook? 

Czy warto? pewnie nie, ale chce spróbować się pobawić, być może będę miał satysfakcje jeżeli sam to zrobię. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dostaniesz uczulenia - nie wiem. Natomiast ta koperta pozbawiona warstwy chromu szybko stanie się szara i paskudna - ten szajsmetal utlenia się i dzaidzieje w kontakcie z powietrzem i ręką nosiciela


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja poszła zgodnie z planem, wszystko własnoręcznie wykonane, koszt całkowity 5PLN. Oto rezultaty:

Zdjęcie0377

Zdjęcie0375

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle wyszło - gratuluje :)


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.