Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

virchoff

Gustav Becker wiszący - jakie drewno do renowacji skrzynki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Zaczynam drążyć temat skrzynek fornirowanych Gustava Beckera. Brakuje mi kilku elementów górki i brody. Chcę dorobić elementy dokładnie z takiego samego drewna z jakiego były wykonane pierwotnie i tutaj zaczyna się problem. Rozpytałem kilku stolarzy, każdy ma inną wizję drewna od olchy po orzech. Czy wie ktoś jakiego drewna używała manufaktura Gustava Beckera do produkcji brody, górek, listewek  wykończeniowych czy samych drzwiczek.

Pozdrawiam   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie przejmowałbym się jednakowością drewna. Znajdź jakieś liściaste z podobnym słojem, ewentualnie w miarę jasne jeśli obudowa też jest jasna i w miarę przyjazne w obróbce (nie za twarde, nie za kruche, suche i nie oleiste). Problem będzie w pokolorowaniu tych elementów tak żeby się nie wyróżniały, z jednej strony wybór środków jest ogromny z drugiej oryginał ma dekady płowienia za sobą.

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie przejmowałbym się jednakowością drewna. Znajdź jakieś liściaste z podobnym słojem, ewentualnie w miarę jasne jeśli obudowa też jest jasna i w miarę przyjazne w obróbce (nie za twarde, nie za kruche, suche i nie oleiste). Problem będzie w pokolorowaniu tych elementów tak żeby się nie wyróżniały, z jednej strony wybór środków jest ogromny z drugiej oryginał ma dekady płowienia za sobą.

 

KJ

Niby racja ale detale mają znaczenie. Zawsze mogę użyć desek topolowych. Można je charakteryzować na dowolny rodzaj drewna.

Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topola raczej nie byla używana do produkcji skrzynek przeważnie byl to świerk lub sosna okleinowana, też przeważnie orzechem


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.