Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arek_Win

Pozostałości napraw w zegarach po zastosowaniu "patentów" przez naprawiającego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Założyłem temat, w którym proszę opisywać i pokazywać na zdjęciach sposoby szybkiej i byle jakiej naprawy (różnych "patentów" na bylejakość) przez paproków wszelkiej maści odkryte podczas przeglądu naszych nowych zegarowych nabytków, kupionych zapewne na znanym portalu aukcyjnym.

 

Mottem każdego naprawiającego zegar powinny być słowa Pana Jana - zegarmistrza z kilkudziesięcioletnim stażem: "Ja się na zegarach tak jak Wy nie znam, ja je umiem tylko naprawiac, staram się przy tym nie zrobić większej krzywdy zegarowi po naprawie niż zrobił to konstruktor przy projektowaniu."

Bardzo mi się podoba takie ujęcie zagadnienia naprawy. Dla mnie brzmi to prawie jak zasada Hipokratesa "Po pierwsze nie szkodzić" (primum non nocere) przeniesiona na grunt zegarmistrzowski. :)

 

 

Teraz powrót do tematu zasadniczego.

Na początek popatrzcie co ktoś zrobił ze sprężyną: :wacko:

 

post-10133-0-41653100-1379341790_thumb.jpg

 

 

"Poprawione" kwadraty wałków :D Jaki ubytek długości.... i kwadrat nie jest kwadratem :D

post-10133-0-90323100-1379343291_thumb.jpg

 

 

Niestety nie mam udokumentowanych wszystkich sposobów "napraw" jakie odkryłem w zegarach. W zegarze rocznym Schatz pręt widełek kotwicy był zrobiony z przewodu telefonicznego w izolacji (!) okręconego wokół osi kotwicy i przylutowanego do pierścienia na osi....

 

Proszę o rozwijanie tego zagadnienia o Wasze odkrycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.