Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Arek_Win

Użytkownik
 • Content Count

  956
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

56 Bywa pomocny

About Arek_Win

 • Rank
  elektryczny
 • Birthday 01/01/1978

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Zgorzelec
 • Hobby
  Fotografia, zegarmistrzostwo, elektronika, elektrotechnika...

Recent Profile Visitors

1,747 profile views
 1. Pierwsze moje wrażenie było, że ten element się wyłamał ze środka koronki i ktoś potem bardzo długo używał to połączenie na wcisk, aż się część walcowa obrobiła i wygładziła. Czy inne zegarki też mają taką koronkę czy to jest zamiennik?
 2. Na razie nie mam tego problemu. Zaobserwowałem, że Firefox mi się podwiesza i nagle zużywa wszystkie zasoby pamięci i zamula komputer i pomaga na chwile wyłączenie i włączenie przeglądarki.
 3. Kiedyś również pytałem o podobne zagadnienie i wtedy padła odpowiedź o możliwości frezowania rowków frezem piłkowym.
 4. Ktoś miał taki sam zegar na filmie Tylko wahadłem się różni mechanizmu nie widać . Zresztą to wahadło zegara z pierwszego postu chyba nie ma dolnego zakończenia takiej śruby kołpakowej na dole?
 5. Wahadło jest takie jakie ma być :). Sam mam taki zegar z takim wahadłem i z nieoryginalną wskazówką minutową.
 6. Ja na noc jednego bijącego wyciszam, bo podchodzą i mówią oo sąsiad ma zegar bijący oo sąsiad ma ćwierkającą papugę W nocy tylko kuka kukułka i bije ścienny HAU.
 7. Napisz co chcesz robić na tej tokarce. Osprzęt zależy od tego co się chce robić. Ja mam typowe zegarmistrzowskie tokarki do prac zegarmistrzowskich. Ja mam taką http://www.lathes.co.uk/andra/ i Lorha
 8. Do konika mam zacisk do ER, ale nie używam. Mam pełne komplety zacisków 8mm. Do 6mm trzeba szukać oryginalnych zacisków, a do konika do Lorcha 6mm kupiłem ER.
 9. https://www.ebay.pl/itm/313392478460?hash=item48f7a5b8fc:g:PlEAAOSw8l1gDD-7
 10. Chodzi o precyzję toczenia. Jeżeli chce się coś obrobić w miarę na okrągło to mogą być inne uchwyty. Jak ma być precyzyjnie to tylko typowe zegarmistrzowskie. Sam mam ER ale nie używam...
 11. 😲😱To jest czad , a te ceny 🤣👍
 12. Pochwal się co kupiłeś Zdjęcia tez można pokazać ;). Tokarka, frezarka, podzielnica, noże tokarskie, frezy, stal do obróbki, wykonywanie narzędzi frezów, to są dla mnie ciekawe tematy.
 13. Poszukałem w sieci dystrybutorów maszyn tej firmy. W Polsce jest tylko jeden i ma na stronie tokarkę, ale nie podaje ceny... Podobnie jest z frezarką... Zakup w za granicą to do ceny dochodzi cło i pewnie VAT jak cena przekroczy 1000 Euro. Czy mógłbym prosić film jak na tej tokarce są toczona stal?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.