Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Frytejro

Miyota 2025 blokuje się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie pytanko (wiem ze to kwarc itd.. ale potrzebuje takiego wołu roboczego) , probuje dojsc co i jak ale nie moge, a moze ktos juz mial podobny problem. 

 

Pomijaajc detale, mam 2 ww werki w zegarkach. Wszystko ladnie pieknie chodzilo ale potrzebowalem jeden werk przelozyc do innej koperty (cel nie wazny). W kazdym razie po przelozeniu werku, do nowej tarczy, wskazówek i koperty mechanizm kilka dni pracował na biurku, i nagle przelozylem go w inne miejsce i inną pozycje - po jakims czasie patrze stoi.. a wskazówka drga jakby padła bateria. Zatem wymieniłem baterię i wciaz  mechanizm stoi. Wiec z 2 zegarka wziałęm kolejny mechanizm i włozylem do tego porzadanego egz.   i zegarek ruszył.... zeby sie dalej nie rozpisywac o historii.. okazalo sie ze ten drugi tez stanał w podobny sposob, i oba mechanizmy są sprawne, a blokują sie w roznych pozycjach od wstrzasów (na ręce) badz od ułozenia mechanizmu. 

 

WTF? co trudnego w tym werku ze takie czary?  2 werki, 2 rózne wałki , 2 rozne koperty 2 zestawy wskazówek i taki sam objaw... 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy nie masz problemu z prześwitami pomiędzy wskazówkami potem pomiędzy wskazówkami a indeksami jeżeli te wystają.

Druga sprawa to ustalenie czy nie ma dodatkowego tarcia w mechanizmie po założeniu drugiego zestawu wskazówek. Może być tak, że sekundnik ociera tuleją o wewnętrzną część osi minutowej co szybko wyczerpie baterię. Można to szybko ustalić mierząc prąd pobierany przez mechanizm. Zakładając, że nie masz czym załóż na sam mechanizm jedynie sekundnik z nowego zestawu i uruchom mechanizm. Jak znowu stanie to masz winowajcę. Potem zrób to samo ze wskazówką minutową i godzinową oraz tarczą. Aby być pewnym mechanizmu powinieneś załozyć stary zestaw wskazówek na mechanizm i pozwolić mu pewien czas popracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem i niestety zadna ze wskazówek go nie blokuje. Teraz wyrzucilem podkłądke dystansową miedzy kołem a tarczą - zobaczymy.. testuje dalej.. Ile ma nowa bateria 1,5V?  moja ma 1,57 na ta chwilę. 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie pozostało bez odpowiedzi - winna zatrzymywaniu mechanizmu była podkładka pod tarczę. Bez niej nic sie nie blokuje  :) 


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.