Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzegorz196

zegar stojący.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Wszedłem w posiadanie stojącego zegara firmy Urgos. Mam taki problem. Jest przy nim drewniane wahadło ,wygląda na bardzo stare ale czy to możliwe aby było oryginalne. Jak dobrać do niego wahadło,jaka musi być długość,ciężar,średnica soczewki czy co tam jeszcze potrzebne. Jaki może być rok produkcji tego zegara. Pozdrawiam.post-71275-0-60943200-1397964542_thumb.jpgpost-71275-0-58003000-1397964549_thumb.jpgpost-71275-0-72886500-1397964559_thumb.jpgpost-71275-0-62150700-1397964569_thumb.jpgpost-71275-0-03373200-1397964577_thumb.jpgpost-71275-0-39518700-1397964588_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to chyba ten sam zegar, co na Antykach stoi. Wahadło na 100% nie jest oryginalne. Jeśli zegar dobrze chodzi z tym - to masz wymiary poszukiwanego. Waga soczewki nie ma większego znaczenia, wytłoczenie na soczewce winno nawiązywać do motywów z tarczy i wag.  PL (Pendel Lange) 116 to długość wahadła, podana (zwykle) "od końca  - z zawieszką - do końca", 60 P.S. (Pendel Schwingungen) to liczba wahnięć na minutę. Zegar powstał w latach 20. Firma Haller Jauch & Papst powstała w 1920 roku w Schwenningen i działała do roku 1961. Nazwy  Urgos (akronim od Uhren und Gongfabrik Schwenningen) zaczęto uzywać w roku 1923.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz .Na forum allegro też mi dał dziś odpowiedz za co również dziękuję ale nie rozumiem na jakich antykach stoi ,chętnie zobaczę - a może ktoś skopiował moje zdjęcia. Do sprzedaży go nie wystawiałem i nie mam zamiaru.Zegar ma przepiękne bicie. Chodzi na tym wahadle ,jest strasznie zakurzony i wymaga dobrego lekarza ,który go wyczyści i naoliwi  , ze skrzynią sobie poradzę gdyż mam trochę pojęcia o renowacji mebli tak że za jakiś czas będzie cieszył moje oczy. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wymierające niestety forum na Allegro potocznie zwie się antyki. Jak i większość z nas tutaj :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.