Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Antonios

G-shock GW-9200 z USA problem z synchronizacją czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ to mój pierwszy post to na wstępie chciał bym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami, mam na imię Marcin, mieszkam w Kielcach. Od kwietnia tego roku jestem posiadaczem wymarzonego G-Shock GW 9200 Riseman. Dostałem go od siostry, która kupiła go w USA. Mam z nim poważny problem, od kiedy go mam nie mogę zsynchronizować czasu z zegarem atomowym. Próbowałem na wszelkie sposoby, oczywiście zgodnie z instrukcją. Większość okien mam na wschód, jedno na południe lecz jest na rogu bloku więc mogłem skierować zegarek ku stronie zachodniej, wszelkie próby nic nie dały, zegarek ustawiałem jak w instrukcji górną stroną do okna, potem próbowałem układając zegarek na boku i nic. Oczywiście funkcja automatycznej synchronizacji jest na on, strefa czasowa na BER. Próbowałem synchronizacji wymuszonej, nawet nad ranem wychodziłem przed blok żeby mieć dobry widok na zachód i nic. W akcie desperacji udałem się późną godziną do rezerwatu geologicznego gdzie jest dość wysoka góra i gdzie można było zmniejszyć wpływ zakłóceń, ponieważ jest to miejsce trochę oddalone od domostw żeby tam spróbować, też nic. Następnie pojechałem jeszcze w inne miejsce, na teren ogrodów działkowych, chyba największych w europie, na tym terenie nie ma sieci energetycznej więc nie ma co zakłócać i też nic. Ostatni akt desperacji, Kielce leżą w dolince więc udałem się w stronę Piotrkowa, kilka prób w jakichś polach i NIC. Oczywiście brałem też pod uwagę warunki atmosferyczne. Próbowałem kombinacji klawiszy, która była podana na forum aby zmienić nadajnik ale u mnie to nie działa. Bardzo proszę o pomoc, co mogę jeszcze zrobić? Czy to że zegarek jest z amerykańskiej dystrybucji ma wpływ na synchronizacje z zegarem w niemczech ? Wczoraj rozmawiałem z kimś ze sklepu Glob Time w Kielcach, pani tam pracująca powiedziała że jak to zegarek sprowadzony ze Stanów to może być to przyczyną braku synchronizacji bo już miała kilka takich przypadków, no ale w takim razie po co w ustawieniach jest strefa BER…? Nie wiem, może to kwestia jakiegoś ustawienia, bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z kimś ze sklepu Glob Time w Kielcach, pani tam pracująca powiedziała że jak to zegarek sprowadzony ze Stanów to może być to przyczyną braku synchronizacji bo już miała kilka takich przypadków (...)

Może tak być, ale tylko w starszych modelach bez multibandu, nie w GW-9200. Jeśli prawidłowo ustawiłeś strefę to powinien się synchronizować, niekoniecznie bezproblemowo bo na to wpływ ma wiele czynników jak sam już wiesz, ale w końcu jakaś próba powinna zakończyć się powodzeniem. Dziwna sprawa...

 

Czy w trakcie synchronizacji wskaźnik mocy sygnału cokolwiek pokazuje - L1, L2 lub L3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w trakcie synchronizacji wskaźnik mocy sygnału cokolwiek pokazuje - L1, L2 lub L3?

Pojawia się tylko L1 przez chwilę, potem znika na sekundę i następnie się pojawia, ale tylko i wyłącznie L1, wszystko trwa około dwóch minut, podczas automatycznych prób w nocy z tego co dzisiaj w nocy zaobserwowałem jest tak samo. Któregoś dnia przestawiłem na inny nadajnik tak dla próby co się pokaże to na HKG było L1 i pojawiało się L3 ale tylko na sekundę, ale to tylko właśnie przy tym ustawieniu. Na dzisiejszą noc przypiąłem go nawet do barierki na zewnątrz gdzie był widok na zachód i bez rezultatu. Chyba zostaje mi tylko Zibi serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

a tak z ciekawosci to przelacz na lon I wybierz nadajnik w uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Przedewszystkim ustaw prawidlową strefę czasowa w trybie domowym (timekeeping) PAR, MAD, BER.  Jeśli takowa jest ustawiona to wszystko powinno być okey. Wez go na spacer, najlepiej na jakaś otwarta przestrzeń pole łąke coś w tym rodzaju i tam przetestuj. Ważne jak już zegarek załapie to l1 staraj sie nim nie ruszać, najlepiej jakby był w stanie spoczynku. L3 wskakuje czasem po dluższej chwili.  Sama synchronizacja może trfać około 2 minut ale czasem zdarza sie ze może trfać kilkanaście.

 

mrovka - tak z ciekawosci jak ten nadajnik w uk jak się zwie i jak się go ustawia?

Ja w swoim gw m5610 mam wybraną strefę czasową BER oraz j40 i bezproblemowo łapie sygnał.

Nie wiem jak jest w gw9200 ale w gw m5610 żeby zmienić to j40 na inną wartość trzeba wejsc w tryb serwisowy. 

Swoją drogą to co to jest to j40, jakaś czestotliwość nadajnika czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik ustawia się tylko wyborem strefy, zegarek sam wybiera ten z którego ma lepszy sygnał. :)

 

Ta funkcja serwisowa to najprawdopodobniej tylko jednokrotne wymuszenie synchronizacji z konkretnym nadajnikiem, które nie wprowadza żadnych ustawień w zegarku. J40 to jeden z japońskich nadajników. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Faktycznie poprzez ten tryb można wymusić jednokrotną synchronizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci to przelacz na lon I wybierz nadajnik w uk

A jak to zrobić mrovka, jak możesz tak łopatologicznie mi wytłumaczyć, bo w tym trybie ustawień po wciśnięciu Adjust mogę wybrać jedno, albo BER lub LON,czy ATH, a jak wybrać nadajnik? Po wybraniu strefy LON i ATH jest tak samo jak na BER podczas próby synchronizacji ręcznej, pojawia się L1, potem na chwilę znika i pojawia się ponownie, po 2 min ERR. Jak wejść w tryb serwisowy żeby wybrać nadajnik?

 

Przedewszystkim ustaw prawidlową strefę czasowa w trybie domowym (timekeeping) PAR, MAD, BER.  Jeśli takowa jest ustawiona to wszystko powinno być okey. Wez go na spacer, najlepiej na jakaś otwarta przestrzeń pole łąke coś w tym rodzaju i tam przetestuj. Ważne jak już zegarek załapie to l1 staraj sie nim nie ruszać, najlepiej jakby był w stanie spoczynku. L3 wskakuje czasem po dluższej chwili.  Sama synchronizacja może trfać około 2 minut ale czasem zdarza sie ze może trfać kilkanaście.

 

Wszystkie próby przeprowadzałem na dobrej strefie BER, i w polu, na górkach, brałem pod uwagę pogodę, kierunek, możliwość zakłócania przez inne urządzenia i nic, L1 to pojawia mi się nawet w piwnicy, ale nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

W takim razie cos jest nie tak..  

Tryb serwisowy to tak naprawdę kilka trybów. Każdy z nich można włączyć wciskając jednocześnie w przypadku gw m5610 trzy przyciski w różnej kombinacji. Zależnie które wcisniemy pojawia się dany tryb serwisowy.

Pokombinuj bo nie wiem jak to jest w gw 9200 ale napewno podobnie.

Jednak tak jak to już Seven wspomniał wcześniej w jednym z tych trybów można wybrać daną czestotliwość nadajnika i wymusić ręcznie jednorazową synchronizację z danym nadajnikiem może z ktorymś Ci zatrybi..

Generalnie jesli masz w tyrybie TIMEKEEPING  w ustawieniach wybraną strefę czasową BER to powinno byc okey. Spróbuj jeszcze z PAR I MAD bo to ta sama strefa czasowa, mi kiedyś poprzedni model gw m5600 synchronizował się wlaśnie na PAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w szczecinie na ostatnim ,piątym ,pietrze kamienicy mój gw-7900 synchronizuje się elegancko co noc wisząc na karniszu,strefa czasu berlin.Życzę koledze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Skoro jest on ze stanów to może być tak że na terenie europy nie będzie działać, podobnie jak model gw-5600 z tym że w jego przypadku jest to info znane natomiast gw-9200 powinien synchronizować bez problemu.

 

Co do strefy to jest ona po to by móc ją ustawić ręcznie podczas podruży np wlaśnie do niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w szczecinie na ostatnim ,piątym ,pietrze kamienicy mój gw-7900 synchronizuje się elegancko co noc wisząc na karniszu,strefa czasu berlin.Życzę koledze powodzenia.

 

he..he..na karniszu? dobre zwłaszcza ze berlin lezy strasznie daleko od szczecina..he..he, ja mam zwykły WV59E i noc w noc łapie sygnał bez problemu, a leży w szufladzie w szafie na dole. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Jeśli kolega rzeczywiście ma ustawienia takie jak podaje i nie łapie sygnału, to zegarek musi być wadliwy. Jeśli synchro nie trwa nigdy dużej niż dwie minuty, oznacza brak jakiegokolwiek sygnału i zegarek nie "próbuje walczyć" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było tak że g-shocki z USA nie łapały sygnału z Europy i odwrotnie, ale ten model powinien łapać. A jeśli nie łapie to znaczy że jest prawdopodobnie uszkodzony. Kiedyś miałem ten model mieszkam w okolicach Katowic i działał. W tej chwili mam dwa inne g/shocki i tez sie synchronizują z nadajnikiem bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.