Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Holy

Zakup zegarka Festina F16569/1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem kupić zegarek Festina F16569/1 tutaj: http://www.swiss.com.pl/pl/produkt/10202/zegarek_m%C4%99ski_festina_16569/1.html

i chciałbym zapytać czy będzie się on nadawał dla osoby o chudym nadgarstku (obwód 17 cm). Na zdjęciach wydaje się dość duży, pasek też jest chyba "mięsisty", a niestety w moich okolicach nie ma takiego żebym mógł sobie na żywo zobaczyć.

Z góry dziękuję za sugestie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno to źle wyglądać ale kształt nadgarstka także jest ważny.

Ja mam 18 cm w nadgarstku,noszę przeważnie zegarki ok. 42mm i jest OK,ale są to okrągłe koperty.

Może znajdziesz zegarek o podobnych wymiarach i kwadratowej kopercie do przymiarki ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie doswiadczenia z Festina, ze raczej nalezy przymierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 - to nie jest duży zegarek .

Wg. mnie brać .

Do tego na fali zwycięstw Majki w TdF - to dobry wybór :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba problemem nie będzie szerokość tylko wysokość. W różnych sklepach podają ją inaczeja mi na oko wydaje się wyższy niż szerszy.

Do tej pory próbowwałem używać takiej Adriatici http://www.zegarki24.pl/product-pol-8612-Zegarek-Adriatica-Mens-Fashion-A1081-5156Q.html ale raz bransoleta wyrywała mi włosy na potęgę to jeszcze koronka jest tak ostra, że wbija mi się boleśnie  w dłoń, a że jestem leworęczny to mocno to przeszkadza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i zamówiłem. Niestety moje obawy co do wielkości były w pełni uzasadnione. Może to jest tylko kwestia przyzwyczajenia. Wyskość zegarka łącznie z zaczepami na pasek (nie wiem jak to się fachowo nazywa) to równe 50 mm. Pasek jest mięsisty i trochę sztywny. Muszę go zapiąć na trzecią najmniejszą dziurkę, żeby zegarek się nie przesuwał, a wtedy nie jest zbyt komfortowo.

Firma daje prawo zwrotu do 30 dni wiec muszę się poważnie zastanowić co z nim zrobić. Nie ukrywam że mi się podoba, ale jak mam się z nim męczyć to chyba szkoda kasy.

 

Na ręce wygląda tak:

b3c4fe9b488cd203med.jpg

 

d5fc2585856d740bmed.jpg

 

12c7ea71ae517e14med.jpg

 

 

Może jest cos lepszego na chudą rękę w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli uszy nie wystają za nadgarstek to jest ok.

Ponoś trochę i zobacz jak w codziennym użytkowaniu to wygląda.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że zegarek cały czas przesuwa sie do góry i nie leży symetrycznie na ręce. Wtedy rzeczywiście uszy od góry wystają za nadgarstek. Nie wiem co zrobić żeby się nie przesuwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek masywny ale według mnie również ok. To, że się przesuwa to pewnie wina paska sztywny jest jeszcze i się źle układa. Jak go sobie zostawisz to może jakaś dodatkowa dziurka w pasku rozwiąże problem. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziurki są dość blisko siebie i bałbym się zrobienia jednej wielkiej dziury. Zastanawiam się czy założenie innego cieńszego paska nie zmieniłoby sytuacji.

Czy jest jakiś szybki sposób na "zmiękczenie" tego paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuwanie to wina paska, np moje zegarki tez sie przesuwaja. Na bransolecie problem rozwiazalem tak ze mam krotszy kawalek bransolety miedzy zapieciem, a dolem zegarka. Dzieki temu lepiej obejmuje nadgarstek i nie ma tenedencji do "podchodzenia".

 

post-60176-0-80299400-1406285740_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paskiem nie da się tego zrobić. Bransolety nie chce bo mi włosy wyrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Holy ja bym tego oryginał nie zmiękczał bo może się rozpaść. Niestety paski w tych zegarkach nie są najwyższych lotów chociaż Twój na zdjęciach wygląda na całkiem fajny. Natomiast faktura paska bardzo ciekawa. Ja bym zamówił pasek u któregoś z chłopaków np. nick555, Fixxxer jakaś czarna skórka tylko pod Twoje zapięcie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak pasek na zamówienie to możesz dobrać długości jego części tak by wyszło podobnie do mojej bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny problem do Twojego. Kupiłem dużą masywną Certinę (na swoją chudą łapę :)), która miała gruby sztywny pasek i przesuwała się tak jak to opisałeś. Po jakimś czasie pasek naturalnie zmiękł, dostosował się do ręki i zdecydowanie mniej się przesuwa. Każdy zegarmistrz jest w stanie dorobić ci dziurkę, albo możesz zamówić customowy pasek wg pomysłu @qniczynki na pewno będzie dobrze. Najważniejsze czy zegarek ci się podoba, jak tak to pokombinuj z paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.