Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RaValOl

H2O w quartz

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki ....

Mam pytanko o sens i możliwość naprawy zegarka quartz-owego po zalaniu... Nie reaguje na baterię .... jego wartość (przed zalaniem cena zakupu) nie pozwala wywalić go do kosza ..

Dzięki za odpowiedz 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest, albo go nie ma. Zależy to od tego, czego nie napisałeś i nie pokazałeś :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wyczerpującej odpowiedzi może ktoś mi jeszcze powie czy quartz -owy zegarek po zalaniu nadaje się jeszcze do naprawy ... Mam jedynie doświadczenie że w telefonie kom. wymiana zalanej płyty głównej może był zbliżona z zakupem nowego telefonu ... ale jak jest w zegarkach czy np. koszt naprawy zalanego TAG-a będzie = ok 80% ceny zakupu ?

DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo jak zalanie wpłynęło na mechanizm. Co trzeba zrobić, czy przypadkiem cały mechanizm nie nadaje się do wyrzucenia. Pytanie jest też jaki to zegarek. Napisz konkretnie jaki zegarek uległ zalaniu i tyle. Może być zegarek kwarcowy za 100 pln a może być i za 5000 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zalanie czystą H2O nie skutkuje zbyt wielkimi problemami. Zalanie kranówką już tak. Z doświadczenia na "damce", którą przywracałem do życia wiem, że robota jest niewdzięczna ponieważ trzeba dokonać od strony mechanicznej kompleksowego czyszczenia oraz oliwienia. Ta procedura ma sens tylko wtedy gdy płytka elektroniki nie ma wżerów, wykwitów a ta jako taka jest sprawna.

W przytoczonym wyżej przypadku ogniwo srebrowe, które było w nim zainstalowane nadal w nim jest i spełnia swoją funkcję ponieważ mechanizm przestał działać nie z powodu utraty zasilania.

 

Nie wiem czy kosz nie jest jedyną opcją ponieważ chętnych do naprawy zegarmistrzów nie będzie zbyt wielu. Zaś ci, którzy się podejmą raczej będą się skłaniali ku wymianie mechanizmu na nowy co uczyni imprezę dosyć mało opłacalną.

Skoro zegarek udało się zalać raz to da się i kolejny. Dlatego wnioskuję, że z kopertą także jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.