Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Janki007

Ciekawostka Tissot automat

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbierałem zegarek do czyszczenia i trafiłem na coś takiego hmm.... zastanawiałem się o co chodzi " do not open greaseless" żeby nie otwierać?. Dziwne ja zawsze rozbierałem do czyszczenia, przez jakiś czas się znastanawiałem czy otwozyć:D ale ciekawość wzięła górę i otworzyłem i co ? nic :D  Wie ktoś po co ten napis?

 

2a5hylz.jpg

idx6yo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że producent nie przewidział konieczności smarowania tej sprężyny. Stąd "nie otwierać".


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Lepszej jakości sprężyny są pokryte warstwą specjalnego tworzywa, te nie wymagają czyszczenia ani smarowania bo są zabezpieczone "na życie".


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O takich zabiegach brat Wawrzyniec juz pisal, że właśnie często szwajcarzy nie przewidywali smarowania i czasami pisali o tym na bębnach. Mój zaprzyjaźniony majster tez mi o tym mówił ze tak go uczyli, dobrze dobrana sprężyna miała służyć całe życie bez smarowania, oczywiście jak zegarek był w normalnych warunkach użytkowany


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.