Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TomekzOpola

Ocena Tissot 1943

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów, 

 

widzę, że tutaj jest odpowiedni dział dla pytań o stare zegarki. Już częściowo otrzymałem odpowiedź odnośnie Tissota - kolega Cook unaocznił mi problem z pomalowaną tarczą.

 

Jak myślicie, co mogę z nim teraz zrobić? Próbować ponownie go odnowić? Czy też pozostawić biegowi czasu?

 

Nie miałem niestety do tej pory zegarków z naciągiem - czy zegarkowi będzie szkodziło pozostawanie bez nakręcenia?

 

http://zapodaj.net/962cc7eeb5520.jpg.html

 

Wybaczcie jakość zdjęcia, ale brak porządnego aparatu.

 

 

z góry dzięki za podpowiedzi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedaj,kup inny-zawsze mozesz zapytac przed zakupem. Pokaż mechanizm....w srodku pewnie cal. 27....

Nie szkodzi.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wygląda jak malowanka, ale ktoś z pewnoscią go kupi, bo zegarek piękny!
I wtedy mozna kupić cos w oryginale skoro tak bardzo jego brak boli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać go nie sprzedam, przywiązanie :) padł mi aparat więc się nie podzielę wizerunkiem wnętrza, wybaczcie. Oddam go do przeglądu i smarowania.

 

Mój pierwszy zegarek mechaniczny, ale w planach już Doxa klasyczna, Atlantic worldmaster i Delbanka może Milano :] Gdzieś tutaj na forum można pytać o szybką ocenę oferty? Tzn. czy nie "malownka", czy cena odpowiednia?

 

dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zapytaniach o oryginalność.... ;) -na samym dole strony głównej.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te twoje plany takie strasznie "klasyczne"... Same strasznie popularne rzeczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te twoje plany takie strasznie "klasyczne"... Same strasznie popularne rzeczy ;)

I co w tym złego? ,zegarki fajne ,a i kieszeni nie rujnują :D

Przynajmniej te zegarki [vintage]więcej czasu spędzały na nadgarstku niż w serwisie jak to często dziś bywa.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te twoje plany takie strasznie "klasyczne"... Same strasznie popularne rzeczy ;)

 

Od czegoś trzeba zacząć i naturalnym jest chyba to że zaczynasz od najbardziej popularnych marek, oczywiście popularnych w świadomości społeczeństwa kraju w który żyjemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy stwierdzili. Po pierwsze bardzo dobre zegarki, a po drugie na kieszeń zarobków średnich :]

 

Ponadto, muszę się trochę pouczyć o zegarkach starych, a na poszukiwaniach takich klasyków i czytaniu o nich pewnie trochę się podszkolę z historii.

 

Już przeczytałem opracowanie o Atlanticach zrobione chyba przez jakiegoś polskiego zapaleńca, który zwraca uwagę na cechy charakterystyczne dla danych dekad i przedstawia swoje zbiory. 

 

Miałbym pytanie do Was, nie chcę otwierać nowego tematu - przez pewien czas będę polował na Atlantica Milano lub Speedway. Możecie poradzić jakie ceny za "dobry" egzemplarz są uczciwe? Na co zwracać uwagę najbardziej odnośnie tych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz zapytanie do kolegi @ xylog,to uznany autorytet w tym temacie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Cook - kiedyś się pochwalę zdobyczą :] cieszę się, że trafiłem na forum, z którego mogę się sporo nauczyć, a nie wysłuchiwać, że nic nie wiem :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niczyich planów nie krytykuję i nie twierdzę, że coś w nich złego... Jeszcze Tissot w takim razie, jak lecimy z "polską klasyką". Sam od Seastara zacząłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.